В самому серці Європи розташоване найбільш вражаюче природне створіння – Карпатські гори. Це надзвичайно старі гори, їх вік складає більше 1, 2млрд років, але вони досі ростуть, приблизно на 1-2 см щороку. Завдяки географічному розміщенню ця земля має чудовий клімат, що робить можливим відпочинок в Карпатах цілий рік.

Відпочинок в Карпатах

Походження назви «Карпати» має декілька версій. З санскриту назву перекладають як «необроблений» або «нерівний». Одна легенда розповідає про велетня Карпа, що жив поблизу. Друга легенда розповідає про плем’я, що проживало на цій землі у давні часи та мало назву «карпіяни» або «карпи».

Окрім гір на території Карпат знаходиться велика кількість річок: Прут, Черемош, Тиса, Уж та багато інших. Надзвичайно велика кількість мінеральних джерел, соляні, мармурові, карстові печери, залежи кам’яної солі, що створилися в давні часи. Цілющі солені озера та карпатське повітря, що мають властивості лікувати.

Карпатський край, розташований на великої відстані від центрів промисловості, надає чудову можливість для відпочинку від шуму пильних мегаполісів. Туристі, що приїздять до цього чудового краю, також мають змогу оздоровитися, позбутися багатьох захворювань та полегшити протікання хронічних захворювань, позбавитися від депресії та нервових розладів.

Традиційно відпочинок в Карпатах має асоціацію з катанням на лижах. Тому сприяють засніжені горні вершини, деякі з котрих вкриті снігом з грудня аж до початку квітня. Відпочинок в Карпатах взимку найбільш популярний серед прихильників гірськолижних видів спорту. До уваги туристів обладнані трасами для новачків та професіоналів гірські схили.

Останнім часом набуває популярності відпочинок в теплі пори року. До уваги туристів походи в гори, прогулянки лісовими стежками, купання в прохолодних гірських річках або риболовля. Дуже поширене катання на конях, збирання грибів тощо. Природа має свої неповторні цілющі властивості коли все навкруги оживає та розквітає, тому «зелений» відпочинок завойовує своїх прихильників все більше.

Готелі в Карпатах мають змогу прийняти велику кількість бажаючих, тому що туристичний бізнес тут розвинутий дуже добре. Деякі готелі в Карпатах розташовані поблизу туристичних комплексів, але можна зустріти готелі, що «виросли» посеред лісу. Окрім готелів існує велика кількість приватних садиб, що має змогу прийняти від 10 до 40 мешканців.


Туризм Огляди - Огляди 2011