Туризм Гуцульщини - Україна

Український режисер отримала «Золоту пальмову гілку» Українська режисер Марина Врода отримала «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі. Про це повідомляє офіційний сайт фестивалю в Каннах. Найвищу нагороду за «Кращий короткометражний фільм» Врода отримала за стрічку «Крос».

Раніше Марина Врода була асистенткою режисера Сергія Лозниці, який у минулому році представляв фільм «Щастя моє» в Каннах.

П'ятнадцятихвилинний фільм «Крос» - це спогади автора про заняття з фізкультури. Хоча картина не зводиться до простої пробіжки.

Стрічка «Крос» є спільним проектом України та Франції. Зйомки проходили у вересні минулого року, і тривали менше тижня. Зайняті тільки непрофесійні актори. Бюджет картини - 3,5 тис. євро. Як зазначила сама режисер, половину суми вона надала з власної кишені, передає «Українська правда».

Марині Вроді 29 років. Вона закінчила Національний університет імені Карпенка-Карого, факультет кінематографії, спеціалізація "Режисура художнього фільму». Її дипломна робота - короткометражка «Клятва», показана на кінофестивалі «Молодість». Крім цієї стрічки Врода зняла фільми «Сімейний портрет», «Дощ», «Пробач».

Україна вдруге отримує нагороду в Каннах. Першим українцем, який отримав «Золоту пальмову гілку» був Ігор Стрембіцький. У 2005 році він отримав цю нагороду за короткометражку «Подорожні».


23.05.2011

Туризм Гуцульщини - Новини