В Україні більше 50% замків не функціонують

Туризм Гуцульщини - Україна

Недостатнє державне фінансування призвело до того, що в України не функціонує більше половини замків. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.

«В Україні під дахом всього 20 замків. Більше половини з них не функціонує. Дивуватися - нічого, адже за останні три роки на реставрацію замків держава не виділила ані копійки! Біля головного входу в палац Потоцьких довелося повісити стрічку, тому що на голову може впасти штукатурка», - повідомив він.

«Наближається час проведення чемпіонату Європи з футболу. Люди приїдуть здалеку, подивляться матч, а потім захочуть відвідати місто. І що побачать? Обшарпані музеї, закриті палаци і замки?» - запитує Б. Возницький.

«На Львівщині є три замки. Вони працюють тільки по сім годин на день. Тому багато туристів не встигають потрапити всередину всіх палаців. І тоді нарікають, що, мовляв, приїхали з Москви, Мінська, Варшави з метою відвідати омріяне місце, але не можуть цього зробити. Черги до замків - великі. Часто сюди приїжджають до сорока автобусів. Розчарування людей можна зрозуміти, тому що замків у країнах колишнього Радянського Союзу небагато», - розповів директор Львівської галереї мистецтв.

Б. Возницький вважає, що продаж замків не завжди може вирішити проблему. «Найпростіше було б їх продати. А що далі? Продали палац у Підгірцях (який за Стриєм), у Старому Роздолі. Тепер ось вже 20 років там ніхто нічого не робить. Зате всі цінності, які були в замках, зникли... Ще трохи - і стіни заваляться! Відповідно до закону про охорону пам'яток, власники не мають права нічого у них змінювати. Вікна, двері, фасади - усе треба відновлювати в їх автентичному вигляді. А далі влаштовуйте, що хочете: Готель, туристична база, музей. Можете навіть оселитися там», - сказав він.


20.05.2011

Туризм Гуцульщини - Новини