Петриківського розпису більше немає

Туризм Гуцульщини - Україна

У Дніпропетровській області знищили фабрику Петриківський розпис, на якій протягом півстоліття виготовляли розписані вручну сувеніри. Невідомі демонтували верстати і преси. За словами майстрів, відновити унікальне обладнання неможливо, повідомляє 5 канал.

Виробництво на фабриці, як повідомили колишні працівники, стоїть вже майже два роки, в будівлі за борги відключили світло. А півроку тому з фабрики зняли охорону - однак люди часом приходили на робочі місця в очікуванні запуску виробництва.

У неділю працівники колишньої фабрики побачили, як невідомі демонтують преси в цеху заготовок. Робочі вражені масштабами руйнувань.

"Ми працювали, і могли б працювати, якби не накоїли цього ті, хто це зробив. Зупинилися бо була відключена електроенергія, а сьогодні входячи в цей цех, я бачу вирізаний кабель, це вже знеструмлено все підприємство", - повідомив колишній пресувальник Станіслав Маркіяненко.

За його словами, за радянських часів на фабриці працювало близько півтисячі осіб. Петриківськи тарілки, скарбнички й інші сувеніри були візиткою Україні, їх експортували до 80 країн світу. Десять років тому фабрику приватизували. Останні кілька років діяв лише цех з виготовлення сировини, ще двадцять майстрів - розписували тарілки вдома. Зараз правоохоронці "з'ясовують - хто саме демонтував обладнання".

Журналістам 5 каналу не вдалося зв'язатися з власниками фабрики, телефони офісу не відповідають.

У свою чергу районна влада стверджує, що підприємство не працювало за профілем вже десять років, а на його продукцію попиту не було.

За словами чиновників, демонтаж фабрики не зашкодить традиціям петриківського розпису. Адже близько 200 місцевих жителів розмальовують тарілки у себе вдома. Також - є центр народного мистецтва, в якому працюють чотири десятки майстрів.

Корреспондент
28.07.2011

Туризм Гуцульщини - Новини