Кінець літа – іще не привід сидіти вдома. До вашої уваги короткий огляд музичних та мистецьких фестивалів на вересень-жовтень 2012 року.

ІІІ Міжнародний поетичний  фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ»,  6 - 9 вересня (м. Чернівці)

CZERNOWITZ – назва австрійських Чернівців, метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами. Учасниками «MERIDIAN CZERNOWITZ» є відомі та цікаві поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Польщі, Румунії, Росії, України та ін. Але головний учасник фестивалю – саме місто, де в цей час відбуваються численні поетичні читання, лекції, дискусії, презентації книг, поетичні прогулянки, музично-поетичні й винно-сигарно-поетичні вечори та театральні перфоманси. До складу ініціативної групи фестивалю входять: поет, публіцист, радіожурналіст Ігор Померанцев, поет, письменник, перекладач Юрій Андрухович, перекладач, публіцист Марк Бєлорусець, поет, прозаїк, есеїст, перекладач Сергій Жадан, правозахисник, громадський діяч Йосиф Зісельс, кандидат історичних наук, перекладач, громадський діяч Сергій Осачук, підприємець, громадський діяч, Президент фестивалю Святослав Померанцев, літературознавець, перекладач, доктор філологічних наук Петро Рихло.

Детальніше на офіційному сайті фестивалю: www.meridiancz.com

Джазовий  фестиваль «Live in blue bay», 6-9 вересня (м. Коктебель, АР Крим) 
 
Міжнародний фестиваль джазової музики «Live in blue bay» - це єдиний в Україні некомерційний фестиваль джазу. Цього оку він відкриється музичниою ходою через Коктебель ростовського колективу «Dixie Brother's Band». Протягом чотирьох днів на двох сценах виступатимуть більше 120 музикантів з країн СНД і Європи. Кожен концерт буде закінчуватися джем-сейшном, в якому професійні джазмени покажуть майстерність імпровізації. Хедлайнером «Live in blue bay-2012» стане російський музикант Андрій Макаревич, який представить публіці свою програму «Джазові трансформації». Також у фестивалі візьмуть участь стильний лондонський виконавець Fil Straughan & «Continent», іспанський фламенко-фьюжн-джаз-бенд «Kejaleo», перший в Україні сальса-бенд «Dislocados», швейцарський джаз-бенд «The Clients», Народний артист України Енвер Ізмайлов, квінтет Давида Ткебучави, епатажний італійський колектив «Spaghetti Swing», учасники якого під час виступу на сцені готують спагетті, та багато інших. Щодня в джаз-кафе «Богема» імениті музиканти даватимуть майстер-класи для всіх бажаючих.  

Детальніша інформація на офіційному сайті фестивалю: http://www.bluebayjazz.com

19 Міжнародний книжковий «Форум видавців», 12-16 вересня (м. Львів) 

Фокусні теми цьогорічного «Форуму»:  «Григорій Сковорода»: до 290-ліття від дня народження; «Бруно Шульц»: до 120-річчя від дня народження; «Література та подорожі».  
В рамках фестивалю пройдуть: 7-й Львівський міжнародний літературний фестиваль (12-16 вересня); 6-й Львівський видавничий бізнес-форум (12-16 вересня), 19-й Львівський міжнародний книжковий ярмарок (13-16 вересня) та Премія «Книга Форуму-2012».  
У межах фестивалю відвідувачі ознайомляться із культурними традиціями та сучасними авторами різних країн, актуальними тенденціями світового літературного процесу. Загалом під час фестивалю відбудеться понад 100 акцій різного формату. Країни-учасники літературного фестивалю: Австралія, Австрія, Велика Британія, Грузія, Латвія, Македонія, Норвегія, ПАР, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, США, Україна, Хорватія, Чехія, Швеція, Швейцарія. 
 
Детальніше на офіційному сайті фестивалю: http://bookforum.ua

«WineFeoFest», 14-16 вересня (м. Феодосія) 

Другий щорічний фестиваль «WineFeoFest»  2012 року представить  найкращі традиції виноробів з усього світу. Фестиваль не обмежується звичайною дегустацією хорошого вина, «WineFeoFest» - це справжня феєрична шоу-програма, безліч сюрпризів та подарунків. У цьому році рамки фестивалю планують значно розширити, запорошуємо усіх доторкнутися до вікових традицій світового виноробства.

 
Детальніше на офіційному сайті фестивалю: winefeofest.org/

Фестиваль «Республіка», 21-23 вересня (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.)

 "Анти-money fest Respublika" - антикомерційний арт фестиваль метою якого є залучення уваги до культурно соціальних проблем маленьких міст. Це фестиваль сучасного вуличного мистецтва у місті Кам’янець-Подільський на території старої фортеці та старого міста (Вірменька площа). Усі зароблені гроші будуть витрачені на художників з різних країн, які до, під час і після фестивалю розмальовуватимуть будівлі в місті проведення. Головне їхнє завдання - перетворити занедбані будинки у художнє надбання міста Кам’янець-Подільський. На фестивалі «Республіка» вас очікує 3 фестивальні дні, 3 сцени, близько 50 кращих рок-колективів країни, близько 10 поетів, більше 15 райтерів з України, Росії, Білорусії, Польщі та Іспанії. Також у рамках фестивалю проходитиме еко-акція з прибирання від сміття каньйону річки Смотрич. Даний проект є унікальним, оскільки аналогів його не існує ні в Україні, ні у пост-радянському просторі. Поєднання ахітектури, що увійшла в історію старого міста Кам’янець-Подільський, та гіперсучасного мистецтва графіті уже викликало неабияке зацікавлення у засобів масової інформації на всеукраїнському рівні. 
 
Детальніше на офіційному сайті фестивалю: www.respublicafest.com

«ГОГОЛЬFEST», 21-29 вересня (м. Київ) 

П’ятий мультидисциплінарний Міжнародний фестиваль сучасного  мистецтва, після двохрічної перерви, у 2012 році все-таки відбудеться. Фестиваль пройде на закинутому експериментально-механічному заводі (зовсім близько від станції метро "Видубичі"). Засновник фестивалю, Влад Троїцький, разом з театром "Дах" планує поставити історію біблійної героїні на ім'я Юдиф - вона врятувала рідне місто, коли всі були охоплені відчуттям безвиході. Крім театру, на фестивалі представлять нову академічну музику, артхаусне кіно та арт-проект від Павла Гудімова. Також театр "Дах" представить трилогію "Макбет", "Лір", "Річард III". В рамках фестивалю відбудеться київська презентація фільму "Земля" Олександра Довженка з живою музикою гурту "ДахаБраха". «ГОГОЛЬFEST» – це презентація в єдиному інтерактивному просторі сучасного мистецтва, у його найширшому спектрі, що включає: сучасну музику, танець, експериментальний театр, сценографію, живопис, дизайн, кіно та аудіовізуальні мистецтва; це спроба знайти форму, здатну зачинати нове художнє життя, форму, яка відповідатиме вимогам часу. Це історія   нового покоління митців світового значення. 
  
Детальніше на офіційному сайті фестивалю: www.gogolfest.org.ua/ukr

Перегляд  сучасного польського кіно „Під Високим  Замком 2012”, 21-30 вересня (м. Львів) 

Генеральне Консульство  Республіки Польща у Львові запрошує львів’ян та гостей міста на перший Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком 2012”.  10 днів із польським кіно - це майже найкращих 30 кінострічок, понад 80 кіносеансів, зустрічі з видатними постатями польського кінематографу, лекції та дискусійні панелі, виставки, квест, вечір польської та світової музики з кінофільмів. Кожен фільм супроводжуватиметься україномовними субтитрами, а передуватиме йому короткий вступ, який ознайомить глядача з тематикою фільму та обставинами зародження його ідеї. Глядачів чекає незабутня „Ніч із польським кіно”, ретроспектива творчості та презентація книги видатного польського режисера, родом зі Львова, Януша Маєвського, показ найновіших шедеврів польської анімаційної школи, а також творів повного та короткого метражу, що здобули широке визнання в Польщі та світі. Для учнів старших класів приготований спеціальний блок – „Урок історії в кіно”. Проект реалізовуватиметься за підтримки Польського Інституту Кіномистецтва, Міністерства Закордонних Справ РП, Idea Bank, польських та українських інституційних партнерів. українською мовою. 

Детальніше на офіційному сайті фестивалю: www.filmlwow.eu 

Другий  міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", 4-7 жовтня (м. Київ) 

Фестиваль є проектом Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» і стане справжньою подією для любителів літератури. Безліч різноманітних книг, цікаві зустрічі та насичена програма не залишить байдужим нікого. Метою фестивалю є вийти поза межі стереотипів, здивувати та зацікавити світом книг у гармонійному поєднанні з іншими видами мистецтв. Крім того, у 2012 році Книжковий Арсенал започатковує всеукраїнський конкурс книжкового дизайну та ілюстрації. 

Детальніша інформація на офіційному сайті фестивалю: www.facebook.com/pages/27475

V міжнародний фестиваль  органної музики "Діапазон", 17-31 жовтня (м. Львів) 

17-31 жовтня 2012 року  Львів знову зазвучить чарівними  та дещо містичними звуками органа. Фестиваль "Діапазон" дарує нам можливість відчути всю красу музики від найвідоміших музикантів з усього світу. Здавна Львів був осередком органної музики. "Діапазон" відроджує традиції та зберігає за містом звання "центру органної музики". За традицією, "Діапазон" проходитиму у Львівському будинку органної та камерної музики (вул. С.Бандери, 8) 

Детальніша інформація на офіційному сайті фестивалю: http://www.organy.lviv.ua/fest/ 

Фестиваль UA/PL Alternative Music Meetings, 20 жовтня (м. Київ) 

UA / PL ALTERNATIVE MUSIC MEETINGS – це своєрідна платформа спілкування,  обміну досвідом та пошуком  натхнення для колективів з музичного андеграунду. На сцені, виступатимуть відомі, цікаві, талановиті, альтернативні групи з Польщі і України. Проект реалізується в рамках програми культурного розвитку Польського Президії ЄС. Одним з головних елементів фестивалю є конкурс для українських музичних колективів. Фіналістів оберуть українські користувачі за допомогою онлайн-голосування, а переможця - міжнародне журі, під час проведення конкурсу в Києві. Про стан альтернативного руху в наших країнах будуть дискутувати польські та українські музичні журналісти. UA / PL ALTERNATIVE MUSIC MEETINGS покаже відмінності музичних тенденцій в обох країнах. Крім того, в одному місці будуть представлені польські музичні видавництва, а так само виставки плакатів та документальні фільми про польську авангардної музики. 

Детальніша інформація на офіційному сайті фестивалю: http://musicmeetings.eu

 

Катерина Танчак

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура