<![if gte mso 9]> Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} <![endif]>

20 вересня у Яворові на Косівщині пройде Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Феномен українського художнього деревообробництва». 21 вересня, у п’ятницю, проходитиме урочиста академія з нагоди 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка та 120-річчя від дня народження Юрія Корпанюка.

Зранку в храмі Пресвятої Трійці відбудеться Богослужіння. Пізніше у центрі села відкриють та освятять пам’ятник Юрію Шкрібляку. Святкування продовжить концертна програма за участю місцевих артистів та гостей Яворова.

У межах конференції працюватимуть : виставка виробів видатних різьбярів Юрія Шкрібляка та Юрія Корпанюка, виставка виробів сучасних майстрів художнього деревообробництва України та майстер-класи, IV вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй-2012», виставка–ярмарок виробів народних художніх промислів

Довідково
У 2012 році виповнюється 190 років від дня народження одного із найвидатніших різьбярів ХІХ ст. не тільки на Гуцульщині, але й на Україні – Юрію Шкрібляку. Завдяки надзвичайному таланту його при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків – це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників. Різьблені шедеври Юрія Шкрібляка, що експонувалися на численних міжнародних і вітчизняних виставках та відзначалися найвищими нагородами, знаходяться у найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.

Уже майже 200 років його талант не перестає дивувати і хвилювати усіх, кому дорога Гуцульщина. Творчість Юрія Шкрібляка вивчається у мистецьких навчальних закладах. Його творчий доробок до сьогодні слугує великою школою для молодого покоління майстрів.

Мета виставок - висвітлення творчого доробку великої родини Шкрібляків за період більш ніж 100 років, та вплив їх творчості на сучасних народних та професійних мистців. На виставці будуть представлені 150 творів не тільки Юрія Шкрібляка, але й вироби його синів – Василя, Миколи, Федора, онуків – Василя, Федора, Ганни Шкрібляків, Юри і Семена Корпанюків, правнуків.

Юрій Шкрібляк свої вироби (боклажки, барильця, пістолі, кріси, рахви, порохівниці, пляшки, чарки, ложки) оздоблював тонкою плоскою різьбою, лише в деяких випадках інкрустував їх металом або баранячим рогом, зрідка випалюванням. Орнамент здебільшого геометричний, лише в деяких творах зустрічається зображення людей, голівок ангелів, трактованих схематично. Композиції в творах Ю. Шкрібляка відзначаються лаконічністю та простотою, кількість мотивів незначна, але численні варіації їх розкривають надзвичайний дар неординарного митця. Доцільна і оригінальна форма виробів, досконалість орнаментики та надзвичайно професійне, тонке технічне виконання забезпечували виробам Шкрібляка високу оцінку глядачів та журі на чисельних господарсько-промислових виставках у Відні (1872), Львові (1877), Трієсті (1878), Станіславові (1879), Коломиї (1880) тощо.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура