8 вересня у селі Ліски Коломийського району відбувся п’ятий літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик „Циганський горб”. Це свято зібрало чимало прихильників творчості легендарної співачки. На фестиваль прибули не тільки прикарпатські митці, але й письменники з Київської, Львівської, Чернівецької, Тернопільської областей. Приїхали до Лісок і двоюрідні сестри Квітки Цісик – Дарія Висоцька з Польщі та Люба Павлик із Америки.

 

 

На Коломийщині пройшов фестиваль імені Квітки Цісик

 

 

Засновником та організатором літературно-мистецького свята є письменник Ярослав Ясінський. Саме завдяки йому фестиваль „Циганський горб” збирає щороку на Коломийській землі усіх небайдужих до української пісні та українського поетичного слова.

  На Коломийщині пройшов фестиваль імені Квітки Цісик   З ініціативи Ярослава Ясінського під час свята було відкрито пам’ятну дошку сільському просвітителю Онисиму Кучію.  На Коломийщині пройшов фестиваль імені Квітки Цісик  Відома українська телеведуча Христина Стебельська, яка приїхала із Києва на фестиваль, сказала: „Квітка Цісик нашу пісню у своїх листах називала „бажанням української душі вплести обов’язково радісні нотки в оте розхристане вишиття, а оте вишиття – то є доля українського народу”. Сьогодні перебуваючи в цій камерній, надзвичайно шляхетній атмосфері відчуваєш, українську громаду, український дух.  Колись, коли дитина закінчувала школу, Онисим Кучій давав їй доручення – посадити тут дерево. І сьогодні ми знаходимося поруч із садом, який колись заклала гілка родинного дерева Квітки Цісик”. На Коломийщині пройшов фестиваль імені Квітки Цісик Уже декілька років фестиваль імені Квітки Цісик „Циганський горб” проходить за підтримки Івано-Франківського осередку Спілки письменників України. Його голова Євген Баран розповідає: „Це свято є тим золотим дном, де можна затвердити національне осердя. Фестиваль потрібно підтримувати, щоб звідси лунало українське слово, щоб тут лунала українська пісня і щоб люди, які живуть у цьому селі, повірили в себе. Щоб вони позбулися вантажу розчарування та втоми. Повірили, що Україна починається від їхнього серця, від їхньої хати, від їхнього подвір’я і несли цю віру, передавали її дітям, онукам, правнукам”.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура