Сьогодні у Івано-Франківській Католицькій школі Святого Василія презентували книгу «Пласт – український скаутинг». Місце презентації обране не випадково, адже саме в цьому приміщенні активно діяв дівочий Пласт в 20-х роках минулого століття.

Унікальність видання в тому, що воно подає синтезовані спогади про Пласт, а окремі розділи і теми книги досі ніхто не досліджував.

У книзі відображено історію становлення скаутинґу у Британії, розвиток цього руху на Україні, зокрема на Волині і Поліссі, Буковині та Закарпатті, а також на Наддніпрянщині та Галичині.

«Пластуни завжди були там, де їх потребувала Україна. Їхнє бажання послужити справі, привело їх в пластові ряди. Зараз ми бачимо багато політичних гуртів та партій, але найбільшою є повага саме до Пласту. Колись митрополит Андрей Шептицький звертав велику увагу на розвиток майбутнього покоління. Він не лише дарував землі і маєтки для Пласту, але і дбав, щоб кращі з кращих людей того часу ставали виховниками пластунів», ­– розповідає директор видавництва «Лілея НВ» Василь Іваночко.

Під час презентації чимало людей згадували, як приймали пластову присягу в 90-х роках, як батьки не наважувалися віддавати дітей до організації, боячись повернення радянського терору, про те, як з нуля доводилося організовувати Пласт, користуючись теоретичними матеріалами про організацію лише з брошурок для діаспорної молоді.

 Упорядники книги переконані: презентована книга стане тим чинником, який допоможе українській спільності якомога більше дізнатися про Пласт.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура