16 жовтня на Тернопільщині пройде літературний фестиваль „Словія”, у якому планують прийняти активну участь і відомі письменники Прикарпаття.

Фестиваль та книжкова толока у місті Чорткові Тернопільської області відбувається уже четвертий рік поспіль. Цьогорічне літературне свято розділене на два етапи. Перший відбувся у травні цього року, а другий етап розпочнеться уже наступного тижня, 16 жовтня.

Традиційно під час фестивалю відбувається продаж книг, до Чорткова приїжджають різноманітні українські видавництва та представники письменницьких організацій. Проте, уже традиційно, найбільше письменників тут саме із Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Цьогорічне свято відбуватиметься за дещо незвичним сценарієм. Так о 11.00 у школах та училищах містечка розпочнуться спеціальні „Уроки літератури”, на яких будуть присутні гості-письменники, а після обіду у місцевому Народному домі проходитиме і книготоргівля, і виступи авторів.

До свята вийде черговий номер літературного журналу „Золота Пектораль”, який називають одним з найцікавіших літературних проектів України.

Традиційно у щорічній літературній акції Тернопільщини приймають участь такі письменники з Прикарпаття, як Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Степан Процюк, Василь Бабій, Ярослав Ясінський, Роман Черковський, Василь Карп’юк, Богдан Стрільчик, Ольга Деркачова.

 „Література потребує певної промоції, піару, популяризації. Такі книжкові толоки і літературні фестивалі привертають інтерес до літератури. Сьогодні склалася така ситуація, що література перебуває „в загоні”, її читач дуже обмежений, та й, можна сказати, що українського читача фактично не існує. І якщо не робити таких фестивальних дійств, тоді літературі буде дуже важко дійти до справжніх шанувальників слова”, – розповідає голова Івано-Франківського осередку Національної спілки письменників України Євген Баран. 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура