У Коломиї наприкінці жовтня буде урочисто відкрито парк скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» виготовлених під час симпозіуму скульпторів-каменярів. Кошти для реалізації проекту виділено згідно Указу "Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2012 рік". Автор проекту коломиянка Оксана Островська.

Симпозіум скульпторів буде проходити на подвір’ї Коломийського  педагогічного коледжу Прикарпатського  університету імені В. Стефаника, а  скульптури будуть встановлені в  парку біля музею писанкового  розпису, як продовження ідеї писанкового  міста Прикарпаття і України.

Днями привезли каміння для симпозіуму. Його відбирали у Львівській області у селі Демня, адже там, за словами спеціалістів, дуже якісний камінь, який піддається обробці і гарно витримує різні кліматичні умови.  Вчасно отримати каміння саме з цього кар’єру вдалося завдяки сприянню уродженця Коломийщини, а натепер голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка. Це вкотре підтверджує те, що Івано-Франківська і Львівська області не лише добрі сусіди, а й мають плідну співпрацю спрямовану на розбудову Західного регіону і цілої України.

Сім скульпторів будуть працювати  над скульптурами для парку, а  один камінь, згідно проекту, буде надано для виготовлення скульптури студентами образотворчого відділення під керівництвом та за підтримки коломийського каменяра – Василя Андрушка.

«7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» – це парк скульптур з каменю біля знаменитого та єдиного у всьому світі Музею писанкового розпису.

«Писанка вже стала  брендом Коломиї та її візитівкою, тож як на мене нині необхідно розвивати цю ідею і надалі. Парк скульптур стане ще одним цікавим місцем у туристичних маршрутах Прикарпаття, а для містян – зоною відпочинку», – розповіла авторка проекту Оксана Островська.

Всі охочі зможуть подивитися на процес створення скульптур та поспілкуватися з скульпторами, адже вхід на територію вільний, а місце проведення знаходиться в середмісті. Також у рамках симпозіуму буде проведено серію круглих столів за участі скульпторів, відомих діячів культури, мистецтвознавців, представників ЗМІ та головне – студентів коледжу, які навчаються на відділенні образотворчого мистецтва.

До роботи скульптори візьмуться вже в понеділок 15 жовтня, офіційна церемонія відкриття розпочнеться о 11:30.

До теми: У вересні в Коломиї за кошти Президентського гранту буде створено парк скульптур "7 Чудесних писанок"

 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура