Упродовж останніх двох тижнів Прикарпаттям пересувалася мобільна група письменників, яка агітувала за… сучасну українську літературу і презентувала книгу молодих франківських письменників «Дайте! Нобелівську премію українським письменникам!». Остання презентація відбулася 24 жовтня у Богородчанах. Літературний десант очолював поет Василь Карп’юк.

Видання здійснено за підтримки Володимира Грабовецького та Миколи Круця.

Літературна студія «Нобель» заснована 2002 року . Від самого початку її керівник – відома українська поетеса і перекладач Галина Петросаняк. За цей час студію відвідували близько двадцяти молодих літераторів, частина з яких вже встигли позитивно заявити про себе в українському літературному просторі.

З нагоди десятиліття студії, твори  кращих її учасників зібрано до антології  під символічною назвою «Дайте Нобелівську  премію українським письменникам!». Це і вишукані поетичні твори і добротна проза для широкого кола читачів.

Гості презентації матимуть змогу  зустрітися з авторами антології  – молодими письменниками Богданом Ославським, Наталею Ткачик, Василем Карп’юком, Христиною Козловською, Ярославом Голодюком, Галею Гайванюк, Танею Запорожець, Христиною Котерлін, Михайлом Фарбанцем, Мариною Михайлюк, Андрієм Олексюком, Мар’яною Рудейчук, Олесею Федів, Світланою Хоптою та керівником літстудії Галиною Петросаняк.

В передмові до видання Галина Петросаняк зазначає: «Література дає змогу відчути силу й вагу мови, таким чином впорядковуючи й поглиблюючи свідомість. Ми різні – це, зрештою, не наша заслуга, але кожен зі смаком шліфує свою унікальність. Ми рівні, бо формальна наставниця дуже часто почуває себе ученицею. Ми намагаємося не обмежувати внутрішню свободу один одного, не втручатися в інтимну сферу письма занадто брутально, не цензурувати, не ідеологізувати. Ми даємо один одному простір для  помилок і шукань, а ще – право і можливість набити ґулі, що іноді допомагає більше, ніж будь-які дороговкази».

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура