Згідно з планами Міністерства культури і туризму України на базі Харківського обласного центру народної творчості 16-18 вересня 2009 року відбувся Всеукраїнський семінар-нарада директорів обласних центрів народної творчості „Сучасні тенденції культури та державна і регіональна культурна політика”. На Харківщині цей захід було проведено вперше.

У семінарі-нараді взяли участь Жмака Н.В., начальник Управління стратегічного планування соціокультурного розвитку та регіональної політики у сфері культури Міністерства культури і туризму України, Білецька О.А., начальник відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури і туризму України, директори 17 обласних центрів народної творчості України, Кримського республіканського науково-методичного центру народної творчості, Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень, Бєлгородського та Курського центрів народної творчості Російської Федерації, провідні науковці та начальники відділів культури Харкова та області.
Перед початком семінару-наради його учасники вшанували пам’ять славного генія українського народу, великого пророка та поета Т.Г. Шевченка, покладанням квітів до його пам’ятника.

Згідно з програмою семінару-наради 16 вересня відбулося пленарне засідання, на якому із доповідями виступили начальник управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Н.А. Супруненко, завідуюча сектором моніторингу Українського центру культурних досліджень Н.Ф. Давидова, директор Харківського обласного центру народної творчості В.І. Гальперін, кандидат історичних наук, докторант Харківської державної академії культури О.В. Кравченко, директор Рівненського обласного центру народної творчості, голова ради директорів обласних центрів народної творчості Васечко Ф.Ф. та інші учасники. Доповідачі розглянули питання державної культурної політики та її регіональних стратегій в сучасній Україні, проблеми збереження та розвитку культурно-освітньої галузі в Україні, впливу програмно-цільових методів управління на визначення пріоритетів державної та регіональної культурної політики, проблеми збереження та розвитку традиційної культури в контексті глобалізації, ознайомили з концепцією наукового забезпечення філософії розвитку культурно-мистецької освіти України, зокрема в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв тощо.

Учасники поділилися досвідом практичної реалізації культурної політики своїх регіонів. Зокрема, нормативно-правовим забезпеченням функціонування клубних закладів Бєлгородської області, з пріоритетними напрямками діяльності Курського обласного Дому народної творчості з реалізації культурної політики регіону.


Завершився день концертом-вітанням творчих колективів і працівників ХОЦНТ „Квітка творчості”.

Учасники семінару-наради 17 вересня ознайомились з досвідом роботи Солоницівського дитячого клубу „Орлятко” Дергачівського району. Це єдиний на Харківщині державний клубний заклад Міністерства культури і туризму, діяльність якого зорієнтована на дітей і молодь. При клубі працюють 16 клубних формувань, двом з яких присвоєно звання „зразковий” – духовому оркестру та колективу естрадно-спортивного танцю „Візаві”. Очолюють „Орлятко” з моменту заснування (1987 рік) подвижники культурно-просвітницької ниви подружжя Пластунових – Микола Васильович і Любов Іванівна.

Учасники семінару-наради побували в Дергачівському районному Будинку культури, при якому працює 21 клубне формування, з них – 7 має звання „народний”. Учасників привітали фольклорні колективи української та російської традиції, учасники народного аматорського театру ім. Л.Деркача, танцювальний і вокальний ансамблі. Учасники відвідали структурні підрозділи РБК, ознайомилися з їхньою матеріально-технічною базою, змістом роботи. Концерт-звіт аматорів і творчих колективів клубних закладів Дергачівського району мав назву „Фестивальний калейдоскоп” не випадково, бо в районі започатковано 11 щорічних фестивалів з різних жанрів народної творчості. Зокрема, відкритий районний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості „Музи і діти” проводиться щорічно, з листопада до квітня, і збирає понад 3 тисячі дітей; регіональний фестиваль виконавців естрадної пісні „Жива вода” цього року удостоєний статусу міжнародного.

Завершився семінар-нарада засіданням за круглим столом 18 вересня, на якому були порушені актуальні питання збереження нематеріальної культурної спадщини в умовах глобалізації.

Під час проведення семінару-наради у виставкових залах ХОЦНТ експонувалися обласні виставки: традиційного рушника „І на тім рушникові...” та робіт майстрів народної творчості та самодіяльних художників „Україна моя неозора”.


Під час перебування на Харківщині учасники зібрання мали змогу відвідати Національний меморіальний комплекс „Висота маршала І.С. Конєва” (Дергачівський район), Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди (Золочівський район), експозиції історичного, художнього, літературного музеїв.

Під час семінару-наради була розгорнута виставка видань ХОЦНТ, а також працювала виставка-продаж видань з традиційної культури, аудіо дисків фольклорних колективів.

За підсумками роботи семінару-наради планується видати матеріали.


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура