В кінці вересня у мальовничому курортному селищі Ворзель, який, завдячуючи своїм природно-кліматичним умовам здобув славу українського Кисловодська, вже вдруге поспіль відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорського мистецтва “Пісенні візерунки”, що став справжнім подарунком жителям селища до 109-ї річниці його заснування.

Організаторами мистецького свята стали Ворзельська селищна рада, Національна всеукраїнська музична спілка, Український центр культурних досліджень Міністерства культури і туризму України, культурно-оздоровчий центр “Цитадель” та редакція газети “Ворзельські вісті”.

Організатори фестивалю-конкурсу своїм завданням вбачали взаємозбагачення творчих шкіл, обмін досвідом, визначення перспектив розвитку вокально-хорового та фольклорного видів музикування, формування художніх смаків, виявлення талановитих дітей і творчої молоді, висвітлення через засоби масової інформації досягнень аматорських колективів та окремих виконавців.

Всього до творчого змагання долучилися 173 учасники з п’яти регіонів України та міста Києва. Урочисте відкриття фестивалю-конкурсу відбулося в історичному місці – віднедавна центрі культури “Уваровський дім”, колишній оселі графині Н.Ф.Уварової.

З вітальним словом до учасників творчого змагання та жителів селища звернувся Ворзельський селищний голова, голова Оргкомітету фестивалю-конкурсу “Пісенні візерунки” Сергій Кухарський. У своєму виступі він зазначив, що Ворзельська селищна рада ніколи не була байдужою щодо підтримки обдарованих дітей, підлітків, людей зрілого віку – тих, хто реалізує свій творчий потенціал в аматорському мистецтві, та висловив віру у те, що іскорки таланту кожного учасника щорічно спалахуватимуть яскравим вогнем високої творчості саме у Ворзелі.

Благословив мистецьке свято, кожного його учасника Митрофорний протоієрей церкви Преображення Господнього отець Микола (в миру Микола Йосипович Волосянський), який відзначив, що талант в усі часи цінувався не просто як “іскра Божа”, а як всенародна вартість.

Наступне вітання – від людини, яка всю свою енергію, запал душі, серце віддає народному хоровому співу – голови журі, професора Київського національного університету культури і мистецтв Петра Андрійчука. Він щиро привітав усіх присутніх з яскравою подією у музичному житті України і висловив вдячність організаторам та учасникам за любов до української пісні, за збереження музичної спадщини свого народу.

“Тільки той народ гідний славного майбутнього, який шанує своє минуле” – цими словами завершив вітальне слово член журі, народний артист України, професор, художній курівник і головний диригент академічного хору імені Платона Майбороди Національної радіокомпанії України Віктор Скоромний.

Від імені учасників фестивалю-конкурсу директор клубу Ізмаїльського морського торгівельного порту Ігор Чорний та директор музичної школи міста Гребінка Полтавської області Наталія Гринь поклали квіти до пам’ятника воїнам-визволителям.

“На землі ми велика родина” – цими словами розпочалася святкова програма. А відкрив її академічний хор „Просвіта” Оболонського району міста Києва (художній керівник відмінник освіти України Раїса Марченко). У творчому доробку колективу є багато перемог, він давно став улюбленцем жителів району та міста. За щирість до української народної пісні, яка в усі часі дає стимул жити і працювати, цей колектив виборов почесне третє місце у номінації “Хорові колективи” і прихильність глядачів.

З захопленням присутні зустрічали молодь – неодноразових переможців мистецьких форумів студентський камерний академічний хор Київського національного торгівельно-економічного університету (художній керівник кандидат педагогічних наук Оксана Сіненко). Цей колектив здобув I місце на фестивалі-конкурсі у номінації “Хорові колективи”.

При цьому університеті активно працює культурно-мистецький центр, що дає змогу всім бажаючим розвивати свої природні здібності, а їх серед студентів багато. Так, переможниця фестивалю-конкурсу у номінації “Солісти” Дарія Ковтун, яка, не дивлячись на те, що здобуває економічну освіту, впевнена: саме музика її майбутнє.

Третій рік у мальовничому селі Шпитьки під Києвом, творчо і натхненно працює хоровий колектив з прекрасною назвою “Надія”. Очолює його завідувач відділу народних інструментів Київського інституту музики ім. Р. Глієра Юрій Чуприна. Керівник прагне, щоб колектив, який він так пестить, радував слухачів упродовж багатьох років, а українське пісенне джерело не вичерпалось і не замутилося у круговерті життя. Цей колектив здобув найвищу нагороду – Гран-Прі. Хочеться побажати щоб він і надалі, завдячуючи українській пісні, ніс людям радість, оберігаючи ті безцінні скарби, які дісталися нам у спадок. Схвальні відгуки поважного журі та диплом переможця отримав і вокальний ансамбль “Шпитьківчанка” під орудою пана Юрія.

А з якою насолодою присутні слухали записану в Прилуцькому районі Чернігівської області українську народну пісню “Косарі косять” у виконанні народного фольклорного ансамблю “Вишиванка” Центру творчості Оболонського району Києва (художній керівник – відома в Україні автор та ведуча радіофестивалю “Золоті ключі” та радіопередачі “З народних джерел” Галина Верховинець). Цей колектив виборов почесне І місце у номінації “Фольклорні ансамблі”.

Ще про один колектив, “Барви” з селища Коцюбинське Київської області, керований Вадимом Зеленюком, хочеться розповісти окремо. Скажете, у кожного покоління свої радості, свої печалі. Вірно! Як вірно і те, що здатності бути активним, життєрадісним та талановитим треба повчитися саме в учасників цього творчого колективу. Хочеться сказати: “Так тримати! Здоров’я Вам і наснаги”.

Молодий музикант Роман Романченко має добру вдачу та талановитих учасників фольклорного ансамблю “Вербиченька” села Микуличі Бородянського району, які підкорили глядачів своєю природністю і безпосередністю.

Господарі свята, фольклорно-етнографічний ансамбль “Перевесло” Центру культури “Уваровський дім” Ворзельської селищної ради (художній керівник Вадим Зеленюк), вітали учасників фестивалю не тільки щедрим короваєм, а й веселою піснею – хлібом духовним, без якого неповним було б наше життя.

На благословенній землі Полтавщини з давніх часів українська пісня була у пошані. На цьогорічних “Пісенних візурунках” I місце у номінації “Дуети” здобув дует “Мальви” у складі Наталії Гринь та Олександри Данилової – викладачів музичної школи міста Гребінки. Причому вони показали ще й своїх вихованців – дует “Зоряночка” (Анастасія Осінна та Ольга Степаненко). Обидва дуети співають натхненно і зворушливо, за що в їх активі творчі перемоги і оплески вдячних слухачів.

Славну творчу історію Одещини продовжують сучасні виконавці. На фестивалі диплом II ступеню у номінації “Солісти” (народний спів) відзначена Юлія Чорна – солістка клубу державного підприємства “Ізмаїльський морський торгівельний порт”.

Традиції та звичаї Тернопільського краю яскраво проявляються у творчості молодого покоління. ІІ місце серед солістів, грамоту Національної всеукраїнської музичної спілки за вагомий внесок у розвиток аматорського музичного мистецтва, а ще приз глядацьких симпатій отримала юна виконавиця Оксана Мадзій з міста Борщів.

У Києві слово “Намистечко” асоціюється не лише з прикрасою, але й з назвою вокально-хореографічного ансамблю Центру дитячої та юнацької творчості Дніпровського району (художній керівник Ольга Яриновська). Наймолодші учасники фестивалю-конкурсу підкорили присутніх не тільки дитячою безпосередністю, а й високим виконавським рівнем і заслужено здобули I місце у номінації “Талановита молодь”.

Розповідь про переможців і учасників фестивалю-конкурсу можна продовжувати безкінечно, бо були свідками справжнього мистецького свята – відкрили скарбничку народної пісенної творчості, де звучали козацькі й чумацькі, родинно-побутові та обрядові пісні, історичні думи, сучасні твори. Впродовж двох днів глядачі мали змогу познайомитись зі старовинними костюмами, самобутніми обрядами.

Окрасою фестивалю-конкурсу, безперечно, став виступ студентського фольклорного ансамблю “Кралиця” Інституту мистецтв Київського національного університету культури і мистецтв під орудою члена журі, професора, заслуженого працівника культури України, ведучого програм Національної радіокомпанії України Івана Григоровича Сінельнікова. Учасники та глядачі не тільки підспівували молодим артистам, а й танцювали разом з ними.

Організатори II Всеукраїнського фестивалю-конкурсу аматорської творчості “Пісенні візерунки” зробили все можливе, аби зібрати і представити на суд глядачів кращі співочі колективи, дати їм нове дихання, залучити до участі у творчому змаганні талановиту молодь. Учасники в свою чергу були безмежно вдячні шанувальникам української пісні, які підтримували їх теплими словами, оплесками та щирими усмішками.

Засновник фестивалю – Ворзельська селищна рада – отримала кубок з капсулою-посланням до учасників фестивалю-конкурсу “Пісенні візерунки-2010”, який планується провести у вересні наступного року до 110-ї річниці селища та 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Тож до зустрічі на “Пісенних візерунках” у наступному році!

Ольга Успенська,
координатор мистецьких проектів
культурно-оздоровчого центру “Цитадель”


СКЛАД ЖУРІ

II Всеукраїнського фестивалю-конкурсу аматорської творчості „ПІСЕННІ ВІЗЕРУНКИ”


“Затверджую”
Голова Ворзельської селищної ради
Київської області
Кухарський С.О.
2009р.

про II Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорської творчості “ПІСЕННІ ВІЗЕРУНКИ”

І. Загальні положення

ІI. Засновники фестивалю-конкурсу

IІІ. Завдання фестивалю-конкурсу

ІV. Умови проведення

1. Хорові колективи (академічні, народні);
2. Вокальні ансамблі (академічні, народні, естрадні);
3. Фольклорні гурти;
4. Капели та ансамблі бандуристів;
5. Солісти-вокалісти (академічний, народний, естрадний спів).

V. Вимоги до конкурсних програм

VІ. Журі фестивалю-конкурсу

VІI. Нагородження учасників фестивалю-конкурсу

VІIІ. Організація фестивалю-конкурсу

ІХ. Порядок подання заявок на участь у фестивалі-конкурсі

Київська обл., смт. Ворзель, вул. Пролетарська, 36, Будинок культури санаторію “Перемога” ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”.
Тел.: 8 (044297) 4-69-24.

Їхати електропотягом або маршрутним таксі № 381 від станції метро “Святошин” (зупинка навпроти прохідної авіаційного заводу “Авіант”, пр. Перемоги 100/1) до зупинки “Ворзель. Бібліотека”.

01032 м.Київ-32, вул. Комінтерну, 12-а, оф. 5.
www.citadel.in.ua
о Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Тел: (044 )288-21-58.
Т/ф: (044) 288-13-07.
Моб: 8 (044) 222-83-97.
8 067 319-22-45, 8 050 527-80-33 (координатор Лідія Іванівна Мельник).
8 050 189-06-92 (координатор Ольга Ростиславівна Успенська).


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура