Мешканці багатоквартирного будинку в Івано-Франківську скаржаться на роботу нічного клубу в цокольному і підвальному приміщеннях багатоповерхівки — гучна музика з дискотеки заважає людям спати.

Придбавши у 2004 році квартири в новобудові на вулиці Сахарова, 38-а, десяток івано-франківських сімей надбали собі разом з тим чималу купу клопотів. Невдовзі виявилося, що біля будинку, який втиснувся посеред старої забудови, немає не тільки спортивних чи дитячих майданчиків, а й навіть двору як такого не існує. Окрім того, мешканці не мають доступу ні до горища, ні до підвалу, де розташовані електрощитова та загальний будинковий кран для подачі води. «Так сталося тому, що забудовник продав ці нежитлові приміщення, і тепер вони мають приватного власника, — пояснили журналістові «Галичини» мешканці багатостраждальної багатоповерхівки. — Найгірше, що впродовж кількох останніх років у цокольному приміщенні постійно відбуваються нічні дискотеки — до ранку гримить музика, гул від якої не дає заснути».


Тутешніх мешканців також обурює те, що у них під вікнами часто виникають бійки, навіть, буває, з різаниною. Кажуть, що цього року тричі викликали міліцію через «розбірки» перед входом до нічного клубу. «Особливо тяжко дітям, у них за вихідні порушується режим сну, а п’яні скандали під вікнами провокують у них психологічні травми», — зауважив один із мешканців.


Жильці кажуть, що намагалися порозумітися з власниками цього приміщення, але марно. Підприємці пояснили їм, що мають ухвалу суду, яка дозволяє їхньому закладу, який охарактеризовано як «центр дозвілля», функціонувати цілодобово. Пропозиції мешканців організувати в підвалі житлового будинку якесь тихіше дозвілля — шаховий гурток, спортзалу чи спа-салон, а не влаштовувати вночі дискотеки — відгуку не знайшла.


Минулого тижня мешканці будинку написали колективну скаргу на ім’я начальника міськвідділу міліції Василя Кіцелюка з проханням захистити їх від нічного клубу, який створює нестерпні умови для проживання. А в понеділок, 12 листопада, делегація від будинку побувала на прийомі у секретаря Івано-Франківської міськради Руслана Марцінківа.


Виявляється, в Івано-Франківську уже рік діє новий порядок встановлення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного бізнесу, сфери послуг, відпочинку та розваг. Цей регуляторний акт, прийнятий міськвиконкомом, визначає, що працювати вночі такі заклади можуть тільки з письмової згоди власників приватизованих квартир, які проживають у сусідніх квартирах, та після проведених досліджень рівня шуму, яку проводить санстанція. Чому ця постанова не виконується щодо нічного клубу на вул. Сахарова?


«Справді, виконком міської ради прийняв постанову про те, що цілодобове функціонування магазинів чи клубів повинно погоджуватися зі всіма мешканцями того чи іншого будинку, — повідомив Р. Марцінків. — Замість того, щоб піти на діалог з мешканцями або обмежити функціонування дискотеки в нічний час, власники цього закладу пішли до суду за роз’ясненням попереднього судового рішення, яке ще в 2008 році дозволяло цьому закладові цілодобове функціонування. Вони отримали судове рішення, яке свідчить про те, що наша судова система діє не в інтересах мешканців, а в інтересах підприємців, які не завжди коректно ведуть свою діяльність».


Руслан Марцінків пообіцяв, що питання щодо функціонування нічного клубу «Сейф» на вулиці Сахарова буде розглянуто на найближчій сесії міської ради. «Хоча впливу на судову та правоохоронну систему наше рішення не матиме, але в такий спосіб ми звернемося від імені громади до компетентних органів, щоб вони реагували на сваволю підприємства», — зауважив Р. Марцінків.


P. S. Випадок з нічним клубом «Сейф» в Івано-Франківську непоодинокий. Як стало відомо «Галичині», депутат обласної ради Сергій Адамович недавно звернувся з депутатським запитом до правоохоронних органів та міської влади з приводу порушення нічного спокою мешканців будинку на вул. Миру, 90, в якому розташовано кафе «Софіївка-Нескафе».

Галичина

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура