Івано-Франківський дизайнер Любця Чернікова презентувала нову етно-колекцію одягу, родзинкою якої стала вишуканість та делікатність. Глядачі “Франківського подіуму” були приємно вражені таким несподіваним реверансом, адже на зміну епатажному, яскравому вбранню від Чернікової, щедро декорованому вишивкою та гуцульськими хустинами, прийшли не менш цікаві витонченість і мінімалізм.

 

 Любов Чернікова: Не всі готові вбиратися яскраво    Любов Чернікова: Не всі готові вбиратися яскраво

“Мені вже набридло робити багату оздобу, захотілося чогось нового, стриманого. Адже жінки є різні, не всі готові вбиратися яскраво”, - каже Любця Чернікова. У новій колекції стриманість досягається завдяки двоколірній гамі і новому типу вишивки. Любця вперше використала узори з класичних весільних рушників Полтавщини та дорогу тонку італійську вовну. Мінімум декору дозволив зосередити увагу на крої та деталях вбрання. У результаті колекція виглядає розкішною і багатою за рахунок непоказної, але складної делікатності.

Полтавська вишивка у колекції Любці Чернікової унікальна. “Це техніка ланцюжкового стібка, яку сьогодні на цілу Україну виконує тільки одна майстриня зі Львова. Вона працює на старому обладнанні, яке часто виходить з ладу, і практично не залишилося майстрів, які можуть полагодити таку техніку”.

На цілком новий етап творчості Любцю наштовхнула тканина. “Мені привезли кілька метрів дуже гарної італійської вовни. Я довго не знала, що з нею робити, а потім побачила полтавські рушники, ці узори у мене в уяві наклалися на тканину і народилася нова колекція”, - згадує дизайнер. На “Франківському подіумі” Любця Чернікова презентувала 42 моделі, серед яких пальта, вовняні сукні, сарафани, керсетки, костюми та кілька весільних суконь в етно-тренді. Не оминула дизайнер увагою й сильну стать: каже, останнім часом чоловіки почали цікавитись етно-одягом і обурювалися, чому для них нічого немає. Тепер є - кілька пальт та піджаків на холодну пору року.

Любов Чернікова: Не всі готові вбиратися яскраво    Любов Чернікова: Не всі готові вбиратися яскраво

Весільне вбрання дизайнер моделює вже кілька років, але вперше наважилась представити його на подіумі. На весільні сукні з ручною вишивкою останніми роками в Івано-Франківську особливий попит, запевняє Любця. Клієнткам вона пропонує три варіанти вбрання “під вінець”: багатошарове традиційне українське народне вбрання з багатою вишивкою, вишита сукня-футляр з тканого полотна або класична весільна сукня, оздоблена вишивкою. Узор суконь дублюється на чоловічу сорочку.

Сюрпризом колекції стали святкові вовняні сукні. “Це вечірні сукні, але вони дуже стримані, зовсім не крикливі. Їх можна вбирати на вихід, коли хочеться свята, але такого спокійного, вишуканого”, - розповідає дизайнер. Вдягнувши одну з таких суконь, вже не хочеться з неї “вилазити” - ніжна й тепла вовна огортає, наче пух. На холодний сезон краще вбрання на вихід годі вигадати.

Якою буде наступна колекція, Любця Чернікова наразі не знає. “Це однозначно буде щось нове. Мені тепер постійно хочеться робити щось таке, чого ще не було. Я звикла балансувати на межі між “занадто” і “не занадто”. Зараз хочеться робити одяг “не занадто”.

Галицький Кореспондент

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура