Художник Юрій Матвієнко відкрив свою першу персональну виставку «Червоне та Чорне» в Музеї мистецтв Прикарпаття. На огляд шанувальників мистецтва художник представив 63 полотна, у кожному з яких показав тему українства з допомогою символічних знаків та кольору.

«Я вийшов з часу великої любові та журби української нації. Цим пояснюється і назва моєї виставки «Червоне та Чорне» і теми полотен, які я творив понад 30 років», - розповідає Юрій Матвієнко.

Найбільшу свою любов він окреслює у відношенні до образу української Жінки, трагедію та журбу відносить до періодів голодомору та війн, які пережили українці. Монументальне мистецтво стало для нього визначальним у творчості. Тут, каже Юрій Матвієнко, можна творити символи, окресливши їх в кольорі, лінії та просторі.

«Найбільший вплив на мене справило навчання у Косівському технікумі, який називають гуцульською академією. Потужні монументальні композиції в дереві тут поєднують у площині та орнаменті, де кожний елемент різьби – це символ життя, хліба, любові. Звідти джерело моєї творчості», - констатує художник.

Юрій Матвієнко називає себе учнем Опанаса Заливахи та художником-символістом. Над кожною роботою він працює не менше року. На замовлення ніколи не малює. Втім, більшість його робіт знаходяться у приватних колекція в Україні та Польщі. Юрій Матвієнко стверджує, що реалізував себе ще не повністю, а тому обіцяє розкрити нові теми у монументальному живописі, залишивши незмінними стилістику та декоративність у техніці.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура