В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбулася презентація книги Ярослава Ясінського «Ордалія». Назва збірки дуже своєрідна, адже слово ордалія означає Боже покарання.

«Я не можу сказати, що мене надихнуло на написання цієї книги, адже на кожний вірш було окреме дихання, різні життєві ситуації та проблеми. А найбільше мене цікавить людина, хто вона така, хто такий homo sapiens, чому людина саме така. Від свого створення людина постійно перебуває під пильним наглядом Господа. І не тільки Господа світлого, але й темних богів. Людина завжди варта того, щоб бути і похваленою, і покараною», – каже автор.

Голова обласного осередку Національної спілки письменників України Євген Баран називає Ярослава Ясінського винятковим поетом, а його «Ордалію» однією з найкращих книг, які вийшли в цьому році.

«Коли я читав ці вірші, мене переслідувало почуття, ніби я знайомлюся зі світом давно відчутим. У нас була давня традиція своєрідного апостольського дзвоніння, яка серед сучасного бігу в нікуди не є втраченою. Поет завжди відчуває той біль, якого не чує спільнота. Ми звикли до легкого читання, альбомних віршів, які не викликають ніяких внутрішніх сумнівів у собі. А поезія Ярослава Ясінського змушує думати над сутністю того, ким ти є», – сказав під час презентації книги Євген Баран.

У цій книзі усе, що боліло, хвилювало, тривожило поета. Тут його найбільший біль – біль за людину. Ці вірші надаються для особистісного прочитання і потребують свого осмислення. І очевидним є те, що «Ордалія» не залишить байдужим нікого.  

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура