Завтра у Івано-Франківську стартує найбільш масштабний та тривалий джазовий фестиваль України – міжнародний фестиваль джазу «Jazz Bez 2012».

Цей фестиваль відбувається у кількох містах України і Польщі. Протягом десяти днів триває марафон, під час якого музиканти їздять по різних містах і виступають на різноманітних концертах. Івано-Франківськ до фестивалю «Jazz Bez» долучиться вчетверте.

„Минулого року обласне управління культури пообіцяло нам підтримати фестиваль і цього не зробило. Якщо один концерт можна підготувати за день, то фестиваль готують півроку. А ми за місяць дізналися, що грошей від влади не буде. Добре, що директор обласної філармонії Андрій Савка підтримав нас, тому «Jazz Bez» таки відбудеться цього року у Івано-Франківську”, – розповідає один із організаторів фестивалю Роман Рос.

Він наголошує – якщо люди розкуплять квитки на фестиваль, тоді сучасне мистецтво можна буде підтримувати і надалі. Хоча зараз усе тримається виключно на ентузіазмі музикантів.

Серед цьогорічних „фішок” фестивалю – офіційне прощання зі світом під джазові ритми, яке відбудеться 12 грудня у Grand Cafe кінотеатру „Люм’єр”.

„У кожного є свій світ, з яким хотілося б попрощатися назавжди. Ми будемо святкувати кінець світу фанери і попси. Збираємо усіх музикантів, які у Івано-Франківську уміють грати справжню музику. Маю надію, що з цього кінця світу почнеться щось нове. А поки що попиту на таку музику немає і нема меценатів, які б фінансували справжнє мистецтво, адже значно легше виходити на сцену і співати „під фанеру”. От і їдуть музиканти до Швейцарії, Німеччини, Франції, щоб заробити на кусок хліба”, – каже Роман Рос.

Ініціатори цьогорічного проведення джазового свята у Івано-Франківську впевнені, цей фестиваль – це подія, яка дуже потрібна нашому місту, адже тут живе багато поціновувачів джазу.

Квитки на концерти фестивалю «Jazz Bez 2012» можна придбати у касах обласної філармонії. Орієнтовна вартість квитків – від 50 до 100 гривень.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура