Пам’ятка-запитальник на допомогу збирачам української усної народнопоетичної творчості: методичні рекомендації / Світлана Садовенко, Зоя Босик. – Вид. 2-е / перероб. з 1-го вид. та доп. – К.: НАКККіМ, 2010
Історичні пісні – ліро-епічні фольклорні твори про конкретні історичні події, процеси та історичні особи. В історичних піснях часто оспівуються безіменні герої, але їх діяльність пов’язана з конкретним історичним періодом. За визначенням В. Хоменка, – «це твори героїчного епосу, які розповідають про конкретні, типові для певної історичної епохи події, про дії відомих в історії осіб, що виступають під власним чи набутим ім’ям. В історичних піснях нерідко йдеться і про безіменних героїв, які, проте, пов’язані з характерними подіями того чи іншого періоду суспільного життя, з подіями, конкретність яких з бігом часу стерлась і набрала узагальнення» (Українська народна поетична творчість / За ред. М. Рильського. – К.: Радянська школа, 1965). В історичних піснях відтворено справжній побут, стихії характеру, всі найтонші відтінки почуттів, хвилювань, страждань, радощів народу, вся історія народу, розкривається у всій величі загальний колорит та дух епохи.
Пам’ятка:
Попросіть у місцевих жителів (якщо в них є) попередньо записані ними історичні пісні, створіть умови для того, щоб інформатор їх виконав, а ви змогли записати ці пісні на технічні носії у виконанні респондентів.
< Попередня | Наступна > |
---|