Пам’ятка-запитальник на допомогу збирачам української усної народнопоетичної творчості: методичні рекомендації / Світлана Садовенко, Зоя Босик. – Вид. 2-е / перероб. з 1-го вид. та доп. – К.: НАКККіМ, 2010
Привітання – це, у першу чергу, вираження дружніх почуттів до кого-небудь. Найчастіше ним виражають власне ставлення, почуття. Воно адресоване кому-небудь при зустрічі, розставанні, в листі, телеграмі, виражаючи цим прихильне ставлення.
Пам’ятка:
Запишіть усі існуючі привітання, благословення, побажання, настанови, характерні для досліджуваної місцевості, які пам’ятає респондент. Обов’язково нагадуйте про можливі їх варіанти. Наприклад, вітання гостей, молодого подружжя, щоденні та святкові вітання, ранкові, вечірні, полуденні, вітання при мерцеві, вітання при роботі (землеробській, при будівництві, різних побутових та господарських видах робіт), пастуші вітання, жіночі та чоловічі, сучасні вітання тощо. Також визначити коли можна вітатися, а коли краще промовчати, як можна відповідати на те чи інше вітання за окремих обставин.
< Попередня | Наступна > |
---|