Пам’ятка-запитальник на допомогу збирачам української усної народнопоетичної творчості: методичні рекомендації / Світлана Садовенко, Зоя Босик. – Вид. 2-е / перероб. з 1-го вид. та доп. – К.: НАКККіМ, 2010
Наведені зразки запитальників допоможуть збирачам фольклору орієнтуватися у підготовці до планової експедиції відповідно до поставленої мети дослідження, а також у індивідуальній роботі та випадкових ситуаціях.
Запитальники можна складати загальні і тематичні, короткі і розгорнуті, які нададуть можливості збирачам окреслити загальну картину досліджуваного об’єкта. Загальні запитальники дають можливість пізнати досліджувану місцевість в цілому. Тематичні – сприятимуть фіксації польового матеріалу із конкретно заданої теми народної культури. Короткі – допоможуть окреслити загальну основу бесіди з респондентом, а розгорнуті – сформулювати всі запитання, на які дослідник хотів би почути вичерпну інформацію. Тому запитальники є своєрідним підготовчим етапом до експедиції та інструментом продуктивної праці збирача в польових умовах.
Вивчення краю, його традицій, звичаїв, обрядів сприятиме долученню до неповторного, збереженого народом доісторичного минулого. Через фіксацію, документальну систематизацію, популяризацію та реконструкцію культурно-мистецької спадщини українського народу відбувається її наукове наповнення, пізнання видозмін і трансформаційних процесів, передача наступним поколінням збереженої духовної та матеріальної культури українців.
< Попередня | Наступна > |
---|