28 жовтня 2011 року о 12 годині у великому залі Художнього музею відбудеться відкриття виставки  унікальних монументальних творів скульптора Григорія Крука, присвячена 100 річчю автора. Одночасно в малому залі буде представлено роботи скульптора Богдана Гладкого.

За словами  куратора виставки Мирослава Аронця, творів буде не більше десятка, утім кожен з них має свою історію. Круківські скульптури мають свою мову - мову пластики і тіла. Його роботи немов дихають. Вони вміло передають ментальність українського селянина, каже Аронець.

 Всесвітньовідомий митець народився 30 жовтня 1911 року у с. Братишів Тлумацького району. Працював та відійшов у вічність в Німеччині, але основною темою творчості завжди була Україна.  Він створив кількасот скульптур, присвячених історії та видатним постатям своєї батьківщини,серед них скульптура Симона Петлюри.

Крім того в рамках святкування  100-річчя від дня народження відомого українського скульптора 30 жовтня  у селі Братишеві буде встановлено пам’ятник митцеві і створять музей його імені. Заплановано також ремонт доріг. Іменем видатного краянина назвуть одну із сільських вулиць. У с. Братишів проведуть урочисту Академію та інші культурно-мистецькі заходи

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура