Сьогодні в приміщенні Івано-Франківської обласної бібліотеки ім. І.Франка відбулася презентація двох книг відомого літературознавця, керівника Івано-Франківського осередку Національної спілки письменників України Євгена Барана.

У творчому доробку Євгена Барана 12 книг. А презентовані сьогодні книги називаються «Тиша запитань» і «Дев’яності навиворіт».

«Якщо я відбувся як літератор, то завдяки тій ситуації, яка була в літературі 90-х. Тому можу сміливо назвати себе дитиною Незалежності України», – так розпочав свій сьогоднішній виступ Євген Баран.

Книга «Тиша запитань» вийшла весною до 50-річного ювілею літературознавця. «Я шкодував, що ця книжка випала з літературних розмов і подумав, що вона заслуговує окремої розмови. Хоча спочатку хотів назвати цю книгу «Спокуса мовчати». Може, я відчував, що треба ще одну риску поставити під 90-ми роками і написати про людей, з якими ми провели ці 90-ті, з якими було приємно чи неприємно спілкуватися. Я подумав, що у книзі має бути розповідь про цих людей», – каже Євген Баран.

 Писати спогади-есеї далеко не просто. Про це говорили чи не усі, хто виступав під час презентації. «Коли хочеш бути відвертішим, маєш називати все своїми словами», – зізнається і сам  автор.«Написати книгу мене спонукало те, що є актуальним для всіх. Ми народжуємося, нас бють по дупці і ми кричимо. Дехто потім замовкає, а я кричу вже 50 років», – каже літературознавець.

А якщо говорити про книгу «Дев’яності навиворіт»,  то це своєрідні щоденникові записи. Друкування щоденників – невдячна робота, про це знають усі автори, хто хоч раз спробував себе у такому жанрі. «Щоденник, як такий перестав мене цікавити, тому коли я писав цю книгу, то не звіряв події з своїми щоденниками.  Просто хотів подумати, що таке людська пам'ять і наскільки вона може виловлювати якийсь момент твого життя», – розповів під час презентації Євген Баран.

 Цю книгу уже називають своєрідною сповіддю душі автора. І хоча обидві книги літературознавця лише днями побачили світ, вони заслуговують на те, щоб бути прочитаними і щоб зайняти достойне місце в українському літературному процесі. 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура