7 грудня 2011 р. у Івано-Франківському  художньому музеї (майдан Шептицького, 8) відбудеться презентація реставрованої ікони «Богородиця Одигітрія» (XVIII ст.). Ця неординарна знахідка поповнить збірку ікон художнього музею. Реставратором твору є Зиновій Крок.

     Відповідно  до плану оновлення експозиції музею 5 травня 2008 р. із фондів було передано на реставрацію ікону невідомого автора, датовану ХVIII століття. Згідно з документацією, ікона надійшла в музейні фонди із села Залуква біля Галича – тутешня церква була місцем збереження культових предметів з усього району, отож ікону можна вважати означеною територіально.

     Твір  вимагав неабиякої уваги. Після  візуальних спостережень, а також ряду ретельних хімічних досліджень було прийнято рішення про розкриття ікони, тобто пошарове зняття пізніших записів та доробок. В процесі роботи перед реставраторами постав чудовий образ. Якщо проаналізувати технологію, стилістику і взяти до уваги аналоги, що близькі територіально й часово, то можна ідентифікувати її як образ галицької школи періоду українського Відродження. Тут виступає кількісний акцент цього питання – саме наявність певної кількості таких ікон окреслених у часі й територіально, може підтвердити ідею про існування галицького осередку іконопису у ХVIII ст.

     Реставратор твору Зиновій Крок (1954 р.н.) закінчив Львівський державний інститут декоративного  і прикладного мистецтва. Він  є висококваліфікованим, з багаторічним досвідом роботи реставратором, справжнім фанатом своєї справи, невтомна і самовіддана праця якого повернула до життя велику кількість цінних творів мистецтва. 

     Довідково. Тематична експозиція Івано-Франківського художнього музею репрезентує найвартіснішу частину колекції. Це іконопис східнокарпатського та покутського регіонів, дерев’яна скульптура стилю барокко, стародруки, літургійний церковний одяг. Вона є однією з найбагатших збірок давнього мистецтва в західноукраїнського регіоні.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура