Івано-Франківський академічний музично-драматичний театр ім. І. Франка презентував своїм шанувальникам чергову прем’єрну постановку. Класична комедія — блискуча фарсова п’єса англійського актора і драматурга Брендона Томаса «Тітонька Чарлі» в постановці випускника інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, а нині головного режисера Хмельницького театру Ореста Пастуха зібрала аншлаг.
Орест Пастух народився в Косові, зіграв понад 20 цікавих ролей, працюючи в театрах івано-Франківська та Коломиї. Згодом розпочав режисерську практику, і сьогодні в його доробку шість вистав. На всеукраїнському фестивалі «Прем’єри сезону-2011», що традиційно проходить в Івано-Франківську, його роботу «Ревізор» за Гоголем визнано, поруч з «Нацією», однією з найуспішніших. Цікаво, що у цьому феєричному фарсі Орест Пастух ще й зіграв головну роль Хлєстакова, а вистава отримала номінації за найкращі чоловічу роль другого плану, акторський дует та спеціальний приз журі.
Вже з осені Орест Пастух узявся втілювати в життя непросту річ англійського драматурга Брендона Томаса. Непросту в тому сенсі, що п’єса, котра вперше побачила світ у Лондоні 1892 року, на сьогодні має понад 30 сценічних і телевізійних втілень. Ба більше, вона відразу побила всі рекорди — у Лондоні йшла 1 466 разів, а бродвейська постановка 1893 року не сходила зі сцени чотири роки. Кажуть, що драматург написав п’єсу спеціально для комедіанта Сідні Пенлі, який був і режисером постановки, і виконавцем ролі донни Люсії. Спектакль мав такий успіх, що Пенлі розбагатів і на зароблені кошти заснував власний театр.
У 1973 році режисер Юрій Хмельницький запропонував відомому композиторові Оскарові Фельцману написати на знаменитий сюжет музичну комедію. Вірші написав Роберт Рождественський, а лібрето — популярний письменник-сатирик того часу Володимир Поляков. Вперше як музична вистава «Тітонька Чарлі» на пострадянському просторі з’явилася в Краснодарі. У 1975 році на екрани вийшов фільм «Здравстуйте, я ваша тьотя», котрий відомий кожному з нас.
Отже, конкурентів у «Тітоньки Чарлі» в режисурі Ореста Пастуха було безліч. З іншого боку, всім відомо, як непросто поставити комедію в театрі, аби було, як то кажуть, вдало. Як важко спонукати залу сміятися, а не лишень аплодувати із ввічливості. Режисерові Орестові Пастуху і творчому колективу вистави це надзавдання вдалося виконати блискуче. Заслужений артист України Юрій Литвинов у ролі Чарлі та перебраної тітоньки Томсон і заслужена артистка України Жанна Добряк-Готв’янська (у ролі справжньої тітоньки — місіс Томсон) та неперевершений Андрій Луценко принесли двогодинній комедії справжній успіх. Вистава йшла без антракту, однак час збіг непомітно, бо акторський ансамбль не перебрав глядацької уваги, не набрид комічними сценами і не втомив жартами, бо вони були справді смішними. На сцені влаштували навіть спецефекти. Шквал аплодисментів зірвав Андрій Луценко, котрий спершу з’явився перед глядачами обідраним та обгорілим після справжнього вибуху, а відтак ще й неперевершено виконав пікантний танець відвертого і на все готового заради грошей чоловіка.
Безсумнівно, «Тітонька Чарлі» — одна з найбільш вдалих комедій в діючому репертуарі театру. І напередодні Новоріччя вона знайде свого глядача.
Галичина
Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати
< Попередня | Наступна > |
---|