Починаючи з грудня, у концертних залах Західної України пройде ряд концертів відомого глядачам гурту „Полюс”. В цілому, шанувальники цієї музичної групи зможуть відвідати близько 15 концертів, 6-7 з яких пройдуть спільно з народним артистом України Тарасом Петриненком, решта запланованих концертів – власне сольні виступи гурту „Полюс”.

    Концертний тур пройде по усьому західному регіоні – шанувальники гурту „Полюс” вітатимуть своїх кумирів на Волині, на Львівщині, у Чернівцях, Калуші, Яремчі, Надвірні... Географія туру, хоч і зачепить лише західноукраїнські регіони, але є доволі широкою.

    Крім  того, у рамках запланованого концертного  туру у Івано-Франківському Прикарпатському Національному університеті ім. В.Стефаника відбудеться зустріч народного артиста України Тараса Петриненка із студентами цього вузу.

    Власне  концертний тур буде присвячений 5-річниці „Мистецької майстерні Тараса Петриненка” у Івано-Франківську, адже саме п’ять років тому виникла ідея створення такої майстерні. І саме тоді у соліста гурту „Полюс” Андрія Василюка не виникло жодних сумнівів щодо того, у якому саме обласному центрі Західної України має постати такий творчий осередок.

    „У Івано-Франківську на той час було зосереджене найкраще мистецьке середовище. Тоді активно працювала філармонія, яка на той час була визнана однією з кращих філармоній України. І взагалі, з мистецької точки зору, саме на Західній Україні дуже хороша творча аура. Під час зародження ідеї творчої майстерні свою роль зіграло також те, що ми з Тарасом Петриненком є хорошими друзями”, – розповідає Андрій Василюк.

    „Мистецька  майстерня Тараса Петриненка” була запланована як своєрідний структурний підрозділ при філармонії, який би усе, що є цікавим, неординарним і мистецько-вартісним в Галичині – і не лише в Івано-Франківській області – міг підтримувати і зберегти.

    „Це ми і зробили. За ці п’ять років відбулося дуже багато концертів. Можливо ми не охопили надто багато колективів, адже ми не маємо юридичного підґрунтя і ми не є державною установою. Але у нас напрацьовані готові програми із залученням камерного оркестру „Harmonia Nobile”, із гуцульським ансамблем, є повноцінна програма, яка вже встигла себе апробувати, групи „Джем”. Єдина наша біда – інформаційна. Ми не маємо можливості повноцінно інформувати широкий загал про нашу роботу і досягнення”, – каже Андрій Василюк.

    Людей, які відвідають концертний тур гурту „Полюс”, чекає багато сюрпризів. Шанувальники музики зможуть побачити в різних іпостасях відомих вже артистів. Так, зокрема, у концертах Тараса Петриненка прийматиме участь унікальний музикант і аранжувальник, полтавчан Іван Ткаленко, який вперше створив електробандуру.

    Крім  того, на концертах гурту „Полюс”  будуть представлені нові пісні, які  ще ніхто не чув. Деякі з відомих хітів, які називають обличчям гурту, у цій програмі звучать по-іншому, стараннями музикантів вони отримали нове обличчя.

    „Це гармонійна і водночас дуже різнобарвна програма, у якій задіяні дівчата бек-вокалістки групи „Джем” та ведуча філармонії Олександра Боднар, яка веде концерти та читає поезію. В цілому програма триває близько 1,40 хвилин. Схожі проекти ми робили навесні і бачили, наскільки позитивно на них реагує глядач”, – зауважує Андрій Василюк.

    Музиканти запевняють, що особливістю анонсованого туру є і те, що тут не залучені спонсори, як такі. Єдиним спонсором на концертах є глядач, тобто музиканти гурту „Полюс” обрали абсолютно правильну роботу шоу-бізнесу, того, як він має розвиватися в Україні.

    Гурт „Полюс” існує близько 12 років. До цьогорічного концертного туру музиканти готувалися давно. Під час втілення різних організаційних моментів, артисти об’їздили чи не всю Західну Україну і побачили, наскільки сильно люди прагнуть побувати на таких концертах. Уже відтепер у деяких концертних залах немає квитків, хоч до концерту залишаються ще 2-3 тижні.

    Власне, концертний тур уже стартував з 27 листопада. І триватиме він або до середини лютого, або до початку весни. Завершити своє турне артисти планують великим концертом в Івано-Франківську.

    Поки  що анонсований лише ряд концертів: 13 грудня відбудеться концерт в Коломийському драмтеатрі, 14 грудня – концерт в м.Тлумач, 15 грудня – запланована зустріч Тараса Петриненка із студентами Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника, 16 грудня – концерт в м.Калуш, 17 грудня – в Яремче, 18 грудня – в м.Надвірна, 25 грудня – в м.Рогатин.

    Концертний  тур лише розпочався і ще рано говорити про певні результати. Але уже  відтепер музиканти відчувають свою затребуваність на естрадному олімпі України. Про це свідчать переповнені концертні зали, заздалегідь розкуплені квитки та вдячна реакція глядачів під час кожного концерту.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура