Гільдія продюсерів Америки назвала своїх кінофаворитів року - десять кінострічок, висунутих на нагороди Гільдії в престижній категорії Найкращий фільм року.

Серед номінантів опинилися: чорно-біла стрічка Артист французького режисера Мішеля Хазанавічуса, Бойовий кінь Стівена Спілберга, драми Нащадки Олександра Пейна, Прислуга Тейта Тейлора, Зберігач часу Мартіна Скорсезе, Північ у Парижі Вуді Аллена, Дівчина з татуюванням дракона Девіда Фінчера, Людина, яка змінила все Беннета Міллера, Дівич-вечір у Вегасі і Березневі Іди.

Найкращими анімаційними стрічками можуть стати Пригоди Тінтіна Спілберга, Тачки-2, Кунг-фу Панда-2, Кіт у чоботях і Ранго. У даній категорії думки продюсерів практично співпали з вибором Асоціації іноземних журналістів у Голівуді, що присуджує кінопремію Золотий глобус, яка за престижністю в США поступається лише Оскару.

Серед документалістів боротьбу за нагороди американських продюсерів ведуть творці стрічок Біти, рими і життя: Пригоди групи А, Білл Каннінгем Нью-Йорк, Проект Нім, Союз та історія знаменитого бразильського автогонщика Сенна.

У номінації Найкращий комедійний телесеріал представлені 30 Рок, Хор, Американська сімейка, Теорія Великого вибуху й Парки і зони відпочинку.

Список номінантів опубліковано гільдією, що об'єднує понад чотири тисячі продюсерів, які працюють в кіно і на телебаченні, передає ИТАР-ТАСС.

Серед найвідоміших членів профоб'єднання в минулому і сьогоденні - Джеррі Брукхаймер, Клінт Іствуд, Альфред Хічкок, Волт Дісней. До складу гільдії входять неодноразові номінанти і володарі премії Оскар Спілберг, Мартін Скорсезе, Вуді Аллен, Девід Фінчер, Пейн і Беннет Міллер.

Володарів продюсерських нагород буде названо 22 січня (за московським часом).

Думка членів гільдії вважається важливим передоскарівським барометром, оскільки часто збігається з думкою членів Американської академії кіномистецтв, які присуджують Оскара, тим більше що багато хто з них входять в обидві організації.

У США саме продюсер, а не режисер, вважається головною фігурою на зйомках фільму. Тому, наприклад, отримувати Оскарів у найбільш престижній категорії - Найкращий фільм року - виходять саме продюсери.

Нагадаємо, що перегляд телевізора увійшов до 5-ки речей, які найбільше радують українців


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура