Британська газета The Guardian опублікувала список 1000 найпродаваніших у 2011 році книг. Очолив список роман англійського письменника і сценариста Девіда Ніколса Один день (One Day).

Один день — "водночас сумна і смішна, зворушлива й світла історія про кохання, в якій кожен знайде для себе щось дуже важливе", — ідеться в анотації на OZON.ru.

На другому місці виявився збірник рецептів кухаря, ресторатора й телеведучого Джеймі Олівера, на третьому — перший роман відомої комедійної актриси Дон Френч.

Четверту позицію займає Емма Донох'ю з книгою Кімната (Room), а замикає першу п'ятірку Прислуга (The Help) Кетрін Стокетт.

Детективна трилогія Стіга Ларссона Міленіум (Millenium) укотре підтвердила свій статус супербестселера: до першої десятки рейтингу The Guardian увійшли всі три книги шведського письменника — Дівчина з татуюванням дракона (Girl with the Dragon Tattoo, 7 місце), Дівчина, що розворушила осине гніздо (Girl Who Kicked the Hornets 'Nest, 9 місце) і Дівчина, що гралася з вогнем (Girl Who Played with Fire, 10 місце).

У 10 бестселерів року за версією The Guardian також увійшли: 6 місце — Книга рекордів Гіннесса, видання 2012 року (Guinness World Records 2012), 8 місце — Джон Грішем, Зізнання (The Confession).

Повністю список зі 1000 британських бестселерів року можна побачити на сайті The Guardian.Там само можна завантажити і повну інформацію про майже 5 тисяч книг, що продавалися найкраще минулого 2011 року.

Cписок базується на лонг-лісті з 4838 книг, що побували у верхній частині британських літературних чартів 2011 року. Для збору інформації використовувався сервіс Nielsen Bookscan.

За його даними, 35% із цих книг вийшли більш ніж два роки тому, 25% були видані у м'якій обкладинці. Втім, як наголошується в редакційному коментарі The Guardian, у кінцевому підсумку практично всі лідери книжкових хіт-парадів виявилися виданнями у твердій палітурці.

Нагадаємо, раніше журнал Forbes опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників. Очолив список американець Джеймс Паттерсон, автор серії гостросюжетних романів про психолога Алекса Кросса.


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура