<![if gte mso 9]> Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; line-height:150%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} <![endif]>

22 грудня вважається Днем зимового сонцестояння. Це один з найкоротших світлових днів року. Сьогоднішня ж ніч була найдовшою у році. Через декілька днів світловий час доби почне поступово зростати. І так аж до 21-22 червня, коли сонце заходить найпізніше. Окрім того, сьогодні християни відзначають свято Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною.

Втім, у язичницькій традиції цей день відігравав неабияку роль. Астрологічні пояснення стосовно відстані Сонця від Землі і кута його схилення для наших предків істотної ролі не відігравали, бо, вочевидь, були їм невідомі. Однак природна особливість зміни тривалості світлового дня у певні періоди непоміченою лишитись не могла. Саме тому зимове сонцестояння відзначалось проведенням різноманітних обрядів. Імовірно, приблизно у цей час в давнину відзначалось Різдво як народження молодого Сонця і завершення найтемнішої частини року. На знак перемоги світла над темрявою з гори запускали палаюче колесо. Готували і святкову вечерю з дванадцяти страв, вносили до хати дідух.

Сьогодні більшості українців цей день відомий як іменини Ганни і свято Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною. Згідно християнської традиції, у цей день Ангел сповістив Йоакиму та Анні, що в них після багатьох років бездітності народиться благодатна Діва.

Існує народна приказка про цей день: «Сонце на літо, зима – на мороз». За погодою у цей день визначали також прогноз погоди на Новий рік. Якщо сонячно і ясно, то Новий рік буде морозним. Похмура погода з інеєм 22 грудня прогнозує відлигу і тепле 31 грудня. Тому, якщо вірити народним прогнозам, лишається хіба сподіватись, що сьогодні ще вигляне сонце.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура