Жителі Китаю в ніч на понеділок, 23 січня, зустріли Рік Дракона за Східним календарем.

Рік Чорного Водяного Дракона триватиме до 10 лютого 2013 року, який пройде під знаком Змії.

За Східним календарем Дракон - істота сильна і могутня, може стати як потужним покровителем, так і посіяти хаос. Чорний Дракон уособлює потужну первісну стихію водного потоку, яким потрібно буде навчитися керувати. Багато століть тому китайці вірили, що по весні дракон виходить зі свого водного притулку і до осені залишається на небі, даруючи людям дощ, необхідний для багатого врожаю.

Для китайців народитися в рік Дракона вважається величезною удачею, тому що це міфічна істота уособлює щастя, міцне здоров'я і успіхи в кар'єрі. Крім того з давніх часів Дракон був символом китайських імператорів.

Ніч під Новий рік китайці називають "ніччю зустрічі після розлуки". Для них це найважливіший момент року. Вся родина збирається за святковим столом до новорічної вечері. Також прийнято всю ніч підривати хлопавки, салюти і феєрверки, щоб відігнати злих духів.

Перші п'ять днів нового року призначені для зустрічей. Родичі, друзі, однокласники, товариші по службі відвідують і вітають один одного з Новим роком.

На Новий рік традиційним подарунком є ​​кишенькові гроші в спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 днів Нового року.

У святкові дні проводяться галасливі народні гуляння і ярмарки, де виконують танці лева і драконів, хороводи "сухопутних човнів", номери на ходулях. Новорічні святкування закінчуються після свята Ліхтарів, на п'ятнадцятий день першого місяця за місячним календарем. Новий рік за Східним календарем також відзначають жителі обох Корей, Таїланду, Сінгапуру, Індонезії, Малайзії, В'єтнаму, Філіппін і всіх країн, де проживають етнічні китайці.


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура