Підсумовуючи розвиток культури Прикарпаття у 2011 році начальник Управління культури Володимир Федорак відзначив, що вдалося зберегти мережу закладів культури і мистецтв. Загалом у сфері культури Івано-Франківської області задіяні 6754 особи. З них 8% працюють на неповній ставці. Володимир Федорак стурбований цим, однак стверджує, що за останні роки спостерігається динаміка у вирішенні цієї проблеми. Адже раніше 11,5% працівників культури мали неповну ставку.


Наразі в області діє 216 музеїв і їх кількість поступово зростає. Здійснено заходи з перейменування Художнього музею на Музей мистецтв Прикарпаття.


За останній рік на Прикарпатті проведено 20 фестивалів, у яких взяли участь 10 000 учасників. Однак проведення фестивалів потребує якіснішої підготовки. Крім того, на Івано-Франківщині працюють 1192 майстри народної творчості. Відреставровано 104 заклади культури. Залучено грантові кошти для комп’ютеризації бібліотек.


Головними проблемами лишається відсутність транспорту, незадовільна матеріально-технічна база, потреба в ремонті багатьох закладів і брак фахівців, які реставрують твори сакрального мистецтва.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура