Українські футбольні вболівальники мають шанс долучитися до «Євро-2012», написавши його неофіційний гимн. Пісня має бути простою, щирою та енергійною, наголошують організатори масштабного всеукраїнського конкурсу «Єврохіт — пісня для країни, гордість для історії» — радіостанція «Хіт-fm», телеканал «М1» та Фонд Бориса Колеснікова.

Прийом заявок на участь у конкурсі стартував 19 січня і триватиме ще до 15 лютого. ім’я переможця стане відомим 1 березня, презентувати спортивний хіт планують на початку квітня цього року. Автор слів пісні-переможця отримає 25 тисяч доларів, стільки ж отримає й автор музики. Крім того, на гимн знімуть кліп, бюджет якого 100 тисяч доларів. Також євро-хіт і відео на нього «крутитимуть» у радіо- й телеефірі.


Правила участі в конкурсі прості і не мають ні вікових, ні соціальних обмежень. На офіційний сайт конкурсу треба надіслати текст і музику або лише текст чи лише музику пісні, а також уже готові фонограми гимну. Тексти пісень можуть бути написані на вибір чотирма мовами: українською, польською, російською та англійською. 


Нині серед учасників — українці від дев’яти до 87 років.  Це і професійні письменники, і музиканти, і прості фанати, і навіть школярі. Наймолодшим учасником цього конкурсу є наш краянин дев’ятирічний Максим Олексин, який створив аж п’ять текстів футбольного гимну. У рідному Калуші він уже справжня зірка. 


Максим Олексин навчається в четвертому класі Калуської школи № 7 і каже, що його успіхи в школі можна охарактеризувати як середній рівень, адже у його щоденнику час від часу красуються різні оцінки — від «вісімок» до «одинадцяток». Про конкурс на найкращий народний гимн «Євро-2012» дізнався з телевізійного випуску новин, а оскільки вірші пише з шести років, вирішив і собі спробувати поримувати на футбольну тему. На конкурс надіслав аж п’ять варіантів гимну. Про те, чи буде ще писати і відсилати вірші на конкурс, хлопець загадково відповів: «Може, і буду. Як схочу». А може і не схотіти ще писати про футбол, адже найулюбленішою його поетичною темою є природа. «Я про неї вічно пишу», — констатує школяр.


«Перший вірш Максим написав про мову, — розповідає мати конкурсанта Зоряна Олексин. — Тепер він має чотири блокноти, щільно списані віршами. А футбол Максим любить ще змалечку, хоча він у нас — різносторонній хлопчик, у нього немає одного захоплення, він любить і бокс, і музику, і малювання. Якщо говорити про шкільні предмети, то теж не можна сказати, що він любить лише українську мову, бо досить серйозно займається і математикою».


«Як дасть Бог, так і буде», — це так по-філософськи мати Максима оцінює його шанси на перемогу. «Що будеш робити з чималим грошовим виграшем, якщо таки переможеш у конкурсі?» — питаю хлопчика. У відповідь чую: «Я ще не переміг, але якщо би таки виграв, то відклав би гроші на своє майбутнє». Під майбутнім Максим розуміє навчання. В цьому ж майбутньому Максим бачить себе у трьох професіях: футболіста, архітектора чи адвоката, а ким стане насправді, то поживемо — побачимо.


А поки що Максим — звичайний хлопчик, який пише вірші і захоплюється футболом. і, звісно, у цьому виді спорту має своїх кумирів, а це Артем Мілевський та Андрій Шевченко. Він називає їх сильними гравцями і захоплюється тим, як вони забивають голи у ворота своїх суперників. За перебігом подій європейського чемпіонату хлопець стежитиме перед екраном телевізора, хоча по-чесному зізнався, що хотів би стежити за чемпіонатом «вживу». А поки що вже побував на львівському стадіоні, який прийматиме ігри чемпіонату, найбільше школяра вразили його розміри. і насамкінець нашої розмови юний поет зізнався, що таки мріє про перемогу в конкурсі на найкращий гимн «Євро-2012». Тож побажаймо йому удачі!

Нагадаємо, що На Євро-2012 UEFA очікує приїзду 1,6 млн уболівальників

 

Галичина

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура