Сьогодні у Народному домі «Просвіта» голова облради, головний «свободівець» області Олександр Сич презентував свою книгу «Український націоналізм: традиція і модерн». Разом з ним представив франківській громадськості свій твір під назвою «Нація, яка не капітулює» журналіст і громадський діяч Ярослав Іляш.

Олександр Сич пояснив, що ідея випустити книгу виникла після численних дискусій про український націоналізм по цілій Україні, по завершенні яких учасники просили його надіслати тези і публікації на дану тематику. Зрештою, голова облради вирішив зібрати найкращі статті та публікації за останні десять років у єдиний збірник.

У своїй книзі Олександр Сич переконує, що націоналізм потрібен, що це історичний продукт Європи. «Нація, яка постала на певній території, має право створити на ній державу», - стверджує автор. Він також зазначає, що зараз у світі спостерігається ренесанс націоналізму. Адже в старих і поважних європейських країнах все частіше великий відсоток на виборах здобувають саме націоналістичні сили. «Сьогодні європейці втратили те, що ми ще маємо – свою автентичність», - переконаний Олександр Сич. Однак зрозумівши цю втрату, деякі з них схаменулись. В Україні ж націоналізм сприймається вкрай негативно, і такий стан речей автор називає спотвореною логікою.

У книзі Олександр Сич також піднімає питання протистояння націоналізму та лібералізму. Адже, за його словами, лібералізм – це ідеологія глобалізації, яка стирає відмінності, насаджуючи нам культуру і мову декількох націй, таких як англійська чи французька. «Боротьба націоналізму та лібералізму – боротьба свого, рідного із глобалізацією», - стверджує автор і додає: «Націоналізм – це ідеологія, в серці якої стоїть добро власної нації». Адже головним у діях члена нації має бути захист свого, рідного.

Книги Ярослава Іляша «Нація, яка не капітулює», поєднала в собі дані про національно-визвольний рух ірландського народу, наведено порівняння його з визвольними змаганнями українців. Оскільки, за словами автора: «В долі ірландського і українського народів є багато схожих прикладів у національно-визвольній боротьбі. І багато спільних рис в історії, і чимало трагічних доль».

На думку авторів, обидві книги орієнтовані на широку аудиторію, зокрема, на думаючих читачів. Олександр Сич переконує: обидва твори об’єднує те, що у Європі зараз повно націоналізму. «І якщо ми хочемо в Європу, то маємо захищати своє, рідне», - переконаний він.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура