В Яремче відбулося польсько-українське засідання експертів з приводу відновлення будинку астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, а також спорудження Міжнародного центру зустрічей української та польської студентської молоді в Микуличині.

 Реалізаторами обох проектів є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Варшавський університет. Крім представників цих вузів, у роботі засідання брали участь посадовці Канцелярії Президента Республіки Польща, Міністерства закордонних справ і Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща, дипломати, науковці Варшавської політехніки, а також архітектори та експерти з обох сторін, які вважаються відомими фахівцями в цій галузі. Вони обговорили деталі практичної реалізації проектів реставрації астрономічної обсерваторії та Міжнародного студентського центру, питання їх фінансування, а також критерії відбору фірм, які будуть залучатися до реставраційних робіт.  Польська сторона проінформувала про новітні європейські технології реставрації об’єктів в умовах високогір’я, оскільки подібного досвіду в Україні немає. Учасники засідання експертів оглянули ділянку в Микуличині, де планується спорудити Міжнародний центр зустрічей студентської молоді обох країн.

За словами  виконувача обов’язків ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди, завдяки підтримці керівництва Івано-Франківської облдержадміністрації та обласної ради на підготовку технічної документації для спорудження студентського центру виділено 800 тисяч гривень. Реалізація проектів відбувається в рамках дорожньої карти Президентів України та Республіки Польща на 2011-2012 роки.

Крім  того, польська сторона задекларувала, що обидва проекти будуть перенесені в наступну дорожню карту в якості пілотних у галузі освіти. Їх фінансуватимуть Варшавський університет і Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура