У понеділок, 27 лютого, розпочнеться Великий піст. Хоч формально він вважається 40-денним, однак фактично має 49 днів. Три тижні перед постом церква готує християн до цього важливого духовного періоду.

У неділю першого тижня посту на богослужінні зачитується Євангеліє «Про митаря і фарисея», яке закликає до смиренного покаяння. На другий тиждень – Євангеліє «Про блудного сина», що вселяє надію на Боже милосердя для грішників. Третій тиждень, який якраз добігає кінця, знайомить християн з Євангелієм «Про Страшний Суд».

Остання неділя перед Великим постом називається Прощеною неділею. У цей день прийнято просити у всіх вибачення за заподіяні образи.

Коли йдеться про піст, то не слід бути категоричним, розуміючи під цим словом лише утримання від їжі. Церква звільняє від суворого посту дітей, хворих, вагітних жінок, а також людей, що виконують важку фізичну працю. Натомість рекомендує утриматись від певної звички, від якої найважче відмовитись. При цьому йдеться не про жертву, а про зусилля над собою, яке людині не принесе нічого окрім користі у справі тренування власної сили волі.

Взагалі ж обмеження у їжі є лише зовнішньою стороною посту. У цей період слід особливу увагу приділяти стану душі – практикувати любов, милосердя, прощення і доброту. Більшість християн вважають своїм обов’язком принаймні раз на рік, у час Великого посту, відбути Сповідь. Церква ж невиконання такої норми називає тяжким гріхом.

Великий Піст – це підготовка до світлого Христового Воскресіння. У цей час церква закликає до молитви, покаяння та навернення, аби зі світлою душею зустріти Великдень.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура