На Прикарпатті випустять книгу «Славетні галичани»

13 березня 2012 р. в м. Галичі у адміністративному будинку відбулося перше засідання робочої групи по написанню та підготовці до друку видання про наших краян – уродженців Галицького району. Основним завданням даного видавничого проекту є вшанування тих галичан, які активно працювали для місцевої громади, є відомими в області та поза її межами. Рішення про підготовку книги прийнято спільно - Галицькою районною державною адміністрацією та Галицькою районною радою.

Як відомо, історія народу це не тільки події й процеси, а й діяльність окремих осіб, які своєю працею принесли славу своїй Батьківщині. Хтось з них відомий ще за життя, до когось визнання приходить після смерті; інші складають своє життя на полі бою, ще хтось творить словом. Важливо, що незалежно від свого фаху – чи літератор, чи медик, чи робітник є корисними для оточуючих. Їм і буде присвячена книга під робочою назвою «Славетні галичани».

У засіданні робочої групи взяли участь голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, заступник голови Галицької райдержадміністрації Ірина Чернега, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Андрій Чемеринський, начальник відділу туризму і культури Галицької райдержадміністрації Марія Іваськів, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, директор Музею караїмської історії та культури Ярослав Поташник, директор Музею визвольних змагань Галицького району Микола Яцків, професор Івано-Франківської медичної академії Володимир Боцюрко, професор Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Богдан Тимків, голова Галицької районної організації НРУ Володимир Федорняк та ін.

Фаховий склад робочої групи дав можливість вже на першому засіданні активно обговорити проблематику збору матеріалу, можливої структури книги, календарних термінів її підготовки. Серед основних дискусійних питань: дві пропозиції часової періодизації, згідно якої буде здійснюватися збір матеріалу (І. від княжої доби до сучасності; ІІ. ХІХ – ХХ століття); характер видання (науково-популярний чи енциклопедичний); об’єм матеріалу, який буде присвячений окремій особі та ін.

Особливий акцент у виданні буде зроблено на борців за волю України у ХХ столітті – з огляду на відзначення в цьому році 70-ї річниці з часу створення УПА.

До збору матеріалу для видання книги «Славетні галичани» будуть залучені заклади культури району, органи місцевого самоврядування. Орієнтовним часом завершення праці над виданням попередньо визначено липень 2012 року. Чергове засідання робочої групи відбудеться 20 березня 2012 р.

Нагадаємо, що Заповідник "Давній Галич" вирішив рекламуватися через ЄВРО-2012

 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура