В знаменні дні української  культури в Росії, присвячені 198-й  річниці народження українського поета, письменника, кобзаря Тараса Григоровича  Шевченка, співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак заспівала  своїх милозвучних пісень та подарувала присутнім всім гостям – і українцям, і представникам інших національностей, що проживають в Москві, шанують українську культуру, мистецтво і пісню, неповторних захоплюючих вражень і залишила теплі спогади про Україну в серцях кожного.

Національний культурний центр України, що на Арбаті, був  переповнений глядачами. Урочистий вечір з цієї нагоди розпочались вітанням від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка учасникам зібрання, які  зачитав радник-посланник посольства В`ячеслав Яцюк. Після генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко виступив із доповіддю "Про спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку і Михайлу Щепкіну в Москві”. Відтак прозвучали перші звуки української колоритної музики і на сцені з’явилась красуня у білосніжному стилізованому вбранні… Окрім авторських Марта Шпак заспівала і знані пісні на слова Шевченка – “Ой у горі роман цвіте”, “Якби ви знали паничі” та “Зоре моя вечірняя”, що під звуки роялі в тандемі із неповторним голосом співачки, і справді, наче повернула в часи “Шевченківської” України та сколихнула серця присутніх до підсвідомої радості за життя сучасне в порівнянні з життям минулим нашої країни.. Навіть ті, що вперше чули спів Марти Шпак в Москві – вигукували “браво” і висловлювали слова вдячності організаторам концерту за запрошення української талановитої дівчини, що не тільки вкотре представила на найвищому рівні культуру, мову і пісню України, але і надихнула людей до високих почуттів та звершень вже своєю тільки появою на сцені, співом, ніжними словами та й, взагалі, всім своїм творчим перебуванням там від першої до останньої хвилини.

Родзинкою концерту були веселі пісні з репертуару Марти Шпак, які вона виконала з талановитими дітьми з Франківщини – дитячим зразковим фольклорним ансамблем “Маленькі бойки”.

А найзахоплюючим моментом для співачки, окрім теплого прийому  та бурних аплодисментів, був фінал  концерту – весь зал підспівував  двічі на біс авторську пісню  Марти Шпак про Україну “Журавлина доля”. “В той момент я не вірила, що за кордоном і що в залі не тільки українці.. Я вдячна долі за свій дар співати, нести українську пісню у світ і писати таких пісень, як “Журавлина доля”» – поділилась, співачка. “Зворушили нас також і відвідини славної “Красной площади”, Кремля, музеїв, соборів і ще набережної ім. Тараса Шевченка в Москві, які ми вперше в житті мали честь бачити!”

Марта Шпак висловлює щиру подяку Державному управлінню справами Президента України, Міністерству культури України та Національному культурному  центру України в Москві за запрошення на таку важливу українську подію  в Російській Федерації. А ще дякує  від душі за теплий прийом пану Володимиру Мельниченку та його рукописи «Шевченківська Москва», «Гоголівська Москва», пані Ларисі Бондарчук та керівнику “Маленьких бойків” – пані Наталії Шпак за допомогу в організації концерту і створенні незабутніх вражень про Великі дні шанування Тараса Григоровича Шевченка в Москві.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура