Ми продовжуємо нашу рубрику і нагадуємо, що відтепер шанувальники літератури зможуть дізнатися, що цікавого планують українські письменники зробити протягом року і чим тішитимуть шанувальників своєї творчості? Про свої плани нам розповів відомий український літературний критик, голова обласного осередку Спілки письменників України Євген Баран. 

„На 2012 рік є дуже багато планів. Насамперед, ще не вийшла наша антологія творів „Літературне Прикарпаття”, яка готувалася до 40-літнього ювілею обласного осередку Спілки письменників України.  

Також має вийти книга спогадів, присвячених відомому нашому письменнику Павлові Добрянському. Думаю в цьому році ми її видамо, уже є багато людей, які відгукнулися на моє прохання і написали спогади для цієї книги.

Цього року, за сприяння міської влади, буде встановлено дві літературні пам’ятні дошки, одна присвячена власне Павлу Добрянському. Інша має з’явитися до 75-річчя письменника Богдана Бойка. До цієї ж дати відбудуться і літературні читання, виставки його творів у літературному музеї і в с. Діброва Рогатинського району, де він і похований.

У травні 2012 року виповнюється 100 років письменнику Григорію Кирилюку, який колись жив у будинку на вул. Шевченка, 95, де зараз знаходиться приміщення Спілки письменників. До цієї дати ми також плануємо відкриття меморіальної дошки та літературні виставки в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка і в літературному музеї.

Також цього року ми будемо проводити відомі уже літературні фестивалі: 4-й літературний фестиваль ім. Т.Мельничука „Несімо любов планеті”, літературно-мистецький фестиваль Квітки Цісик у с.Ліски Коломийського району і фестиваль „Літературний Спас” у с.Хмелівка Богородчанського району.

Якщо ж говорити про власне мою творчість, то я і надалі читаю багато книг, планую закінчити роботу над чернетковим варіантом монографії про літературні 90-ті.

Власних книжок на цей рік видавати не планую, але світ побачить багато книг, до яких я так чи інакше причетний. Так зокрема, уже відбулося засідання експертної ради з книговидання при міській раді, на якому вирішили підтримати видання книжки молодого поета Богдана Стрільчика з моєю передмовою. Ми плануємо зробити книжку у серії „Галицька бібліотека” до 130-річчя Михайла Козоріса, який родом з м.Калуш. Також вийде декілька книжок Галини Христан до її 60-ліття з моїм переднім словом. І уже вийшли книги Ольги Нижник та Романа Петріва з моїми передмовами.

Поки що такі-от скромні плани, але вони мають бути насичені окремими результатами”.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура