Сьогодні   з нагоди 100-річчя Пласту – Національної скаутської організації України в театрі кіно «Люм’єр» відбулась прем’єра документальної стрічки «Срібна земля.  Хроніка Карпатської України 1919 - 1939», а також прес-конференція творчого колективу, що працював над створенням фільму. Івано-Франківськ став 4 місцем де провели прем’єру фільму, такі ж презентації пройшли вже в Ужгороді, Львові та Тернополі.
Режисером стрічки є відомий український кліпмейкер – Тарас Химич, знаний за відео-роботами гуртам «ТНМКонго», «Скрябін», «Тартак», «Гайдамаки», «Фліт», а також за документальними фільмами «У рамках долі» та «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941».
Нова робота кіностудії «Invert Pictures» і «Західно-Українського центру історичних досліджень» є ґрунтовним дослідженням історії Закарпаття періоду 1919-1939 років, підсилене вичерпними оповідями очевидців, маловідомими документами, а також майстерно відзнятими краєвидами і художніми сценами. Цікавим є те, що частину ролей у стрічці грали саме пластуни.
Вхід на прем’єру буде символічним – 15 грн. за квиток. Всі зібрані кошти підуть на виготовлення та встановлення першого в Україні пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг» до 100-річчя організації.
Учасниками прес-конференції стали: Тарас Чолій - продюсер , Тарас Химич – режисер, Микита Васильченко – актор фільму, пластун, Тарас Зень -  організатор показу, пластун, Лідія Шкрібляк – директор театру кіно «Люм’єр».
Робота над фільмом тривала впродовж 2010-2012, загалом понад 15 місяців.
Як зазначивТарас Химчич, за ті два роки , що створювався фільм,   знімальна група мала насолоду від натурних зйомок у Карпатах. Для того, щоб охопити одним кадром розлогі гірські краєвиди з Києва запрошували спеціальний дельтаплан. Також для зйомок спеціально точно те гірське місце, де галицькі пластуни  нелегально переходили  кордон переносячи зброю закарпатськими побратимами.

Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура