На офіційному сайті Президента України оприлюднено Указ «Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2012 рік». Серед переможців є і представниця Прикарпаття шеф-редактор тижневика «Коломийські ВІСТИ», кореспондент обласного телебачення «Галичина», журналістка Оксана Островська.

Гранти Президента для реалізації значущих творчих проектів у соціальній та гуманітарній сферах у 2012 році загалом отримає 31 переможець. Середня сума грантів – від 30 до 75 тис. гривень.

Коломиянка Оксана Островська буде реалізовувати проект «Симпозіум скульпторів-каменярів «7 чудесних писанок».

На проект, згідно з Указом Президента, буде виділено 73,5 тис. гривень.

«Вже у вересні цей проект буде втілено у життя. Симпозіум скульпторів проходитиме на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського університету імені В. Стефаника, а скульптури будуть встановлені в парку біля Музею писанкового розпису як продовження ідеї писанкового міста Прикарпаття і України», – розповідає Оксана Островська.

– Що саме буде результатом проекту?

– «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» – це парк скульптур з каменю біля знаменитого та єдиного у всьому світі Музею писанкового розпису, що своєю формою нагадує яйце, який продовжить головну ідею туристичної привабливості міста Коломиї – писанки. Коломия – культурно-мистецький центр Прикарпаття і виділяється з-поміж інших міст унікальною спорудою – Музеєм писанкового розпису. Тож як на мене, гріх не скористатися такою принадою і не розкрити цю тему глибше.

– Де саме розташується парк і чому така назва «Сім чудесних писанок»?

– Розміщено скульптури буде в парку, що знаходиться позаду Музею писанкарства. Таким чином туристи, гості міста та мешканці Коломиї зможуть насолоджуватися довершеністю архітектурного ансамблю та матимуть у середмісті прекрасну відпочинкову зону для прогулянок, де зможуть не лише насолодитися природою, а й збагатитися духовно, споглядаючи на роботи відомих скульпторів. А назву проекту підказав директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун. Під час обговорення формату симпозіуму ми вирішили, що є сім чудес світу, а у Коломиї буде свої сім чудесних писанок.

– Що цікавого плануєте під час симпозіуму, адже щоб зробити скульптуру необхідно, якщо не помиляюся, не менше тижня?

– Робота над скульптурами відбуватиметься на території Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, що знаходиться в центральній частині міста, і всі охочі зможуть подивитися на процес створення скульптур та поспілкуватися з скульпторами. Також у рамках симпозіуму буде проведено серію круглих столів за участі скульпторів, відомих

діячів культури, мистецтвознавців, представників ЗМІ та головне – студентів коледжу, які навчаються на відділенні образотворчого мистецтва. Ще одним плюсом стане те, що студенти зможуть взяти активну участь в обговоренні концепції створення парку та безпосередньо візьмуть активну участь у створенні скульптури для коледжу, яка стане окрасою закладу та заохочуватиме молодь до активної праці і творчості.

– Пані Оксано, яка головна мета проекту?

– Метою проекту є покращення іміджу міста Коломиї на теренах не лише України, а й світу. Створення парку принесе користь і коломийській молоді, адже це саме наша ідея і її впровадження дасть поштовх до подальшого розвитку молодіжного руху, додасть впевненості у своїх силах. Симпозіум скульпторів дасть можливість студентам, що обрали творчий шлях, повчитися, проявити себе та здобути практичні знання, працюючи пліч-о-пліч зі скульпторами.

– А як виникла взагалі ідея написання проекту?

– Мрія про створення парку виникла саме у молодих людей під час проведення круглого столу, але коштів у міському бюджеті для реалізації задуму не було. Я настільки захопилася ідеєю і в голові вже навіть розставила усі скульптури в парку, що відступати вже було нікуди. Місяць наполегливої праці, узгодження кошторису, написання проекту, оформлення документів, а тепер вже, нарешті, впровадження проекту в життя. Я не просила допомоги і не нарікала на відсутність коштів, я керувалася принципом – відкривають тим, хто стукає! Я наполегливо попрацювала і виграла грант Президента України, а тепер готуюсь до його впровадження!

Нагадаємо, що У Коломиї будуть консервувати писанки

 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура