В Івано-Франківській філармонії кадровий скандал

Новопризначений директор філармонії Андрій Савка руйнує обласний симфонічний оркестр, вважає його диригент Руслан Дорожівський. 

Оркестр сьогодні потерпає від кадрового голоду, адже 50% музикантів працює на півставки, а з двох диригентів, передбачених штатним розкладом, працює лише один це означає, що у випадку відсутності Дорожівського оркестр залишиться обезголовленим і концертна програма буде зірвана. Втім, за словами пана Дорожівського, Андрій Савка вважає оркестр цілком укомплектованим і не дозволяє поповнити кадри.

 

На посаду диригента-дублера Дорожівський запропонував кандидатуру Володимира Сидорака, який 25 років відпрацював диригентом в облмуздрамтеатрі. “Коли я привів цю людину в колектив і сказав, що це ваш диригент, мене зустріли оплесками», розповів пан Дорожівський. Незважаючи на повну підтримку кандидатури Сидорака збоку музикантів орекстру,  його заява вже місяць залишається без розгляду без жодних пояснень з боку директора.

 

Натомість Андрій Савка, за словами музикантів, бачить на посаді нового диригента пана Дзундзу, який є хоровим диригентом і не має ніякого досвіду диригування оркестром.  Музиканти обурені тим, що їхню думку цілковито ігнорують, адже колектив сам має визначати, хто буде у них диригентом. Претендент бере участь у конкурсі,  а колектив визначає, чи хоче він працювати з цією людиною, чи ні. В присутності журналістів симфонічний оркестр майже у повному складі підтвердив, що підтримує Сидорака і категорично проти кандидатури Дзундзи. Музиканти вважають  позицію Андрія Савки помстою за те, що вони свого часу висловили йому недовіру як директору-розпоряднику оркестру, а під час недавніх виборів директора філармонії повним складом проголосували за кандидатуру Т.Турянського, зрештою, як і всі 73 творчі працівники філармонії.  

 

Руслан Дорожівський назвав дії збоку директора цілковитим свавіллям і оголосив, що за таких обставин хоче офіційно залишити посаду диригента. “Я колектив не залишу, але краще буду працювати безкоштовно і без будь-якого тиску на мене

Галицький Кореспондент

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура