14 травня у виставковій залі Культурно-мистецького центру «Є» відкрилася виставка цифрового живопису Юліана Яковини та Експериментальної арт-лабораторії кінематографу та фотографії.

Івано-Франківський кінематографіст та художник Юліан Яковина продовжує нестандартно працювати з фотографією. Два роки тому він разом з Ігорем Васютою показав свої експерименти зі світлом, а саме – люмінографію, світлопис, тобто картини, що відображають динаміку світла у просторі. Цього разу художник переніс на скляні моноблоки свої цифрові живописні твори. Для створення оригінальної серії робіт автор обирає сенсорний дисплей смартфона – як полотно, стилус – як пензель, цифрове фото – як ескіз. Цифровий живопис Юліана Яковини створений виключно в самому телефоні без додавання жодних корективів у автономних графічних програмах, застосовуючи різноманітні сенсорні фільтри видозміни зображення.

Таким чином Юліан Яковина порушив питання про роль сучасних технологій, живопису та фотографії, а також про варіанти їхнього поєднання. Автор пропонує розглянути сучасний комунікаційний прилад як об’єкт посиленого зв’язку людини та середовища. Він створив низку кольорових цифрових картин, які відображають інтуїтивне бачення міського та метафізичного простору. Він поєднує витягнуті, динамічні, кольорові пасма-хвилі, комбінацію пластів та інші засоби деформації зображення, передаючи настрій спонтанності й конкретності форми й змісту водночас.

Виставка триватиме з 14 по 27 травня. Вхід вільний. Години роботи виставкової зали КМЦ «Є»: 9:00-21:00.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура