<![if gte mso 9]> Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; line-height:150%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} <![endif]>

«Літературний StanislawІФ» - саме таку назву має презентована сьогодні антологія, яка охоплює літературне життя Івано-Франківська від XVIII століття до наших днів. У ній охоплено не лише широко відомих постатей, а й імена давно забутих франківських письменників.

Упорядники антології – письменник Володимир Єшкілєв та краєзнавець Іван Бондарєв. Випустило книгу видавництво «Фоліо». Його генеральний директор Олександр Красовицький повідомив, що антологія франківської літератури стала початком цілої серії подібних видань, пов’язаних з іншими містами. А письменниця Марія Матіос, прочитавши її, вирішила розпочати створення «Літературної Буковини».

Письменник Володимир Єшкілєв висловив свою містичну теорію, чому ж в Івано-Франківську свого часу з’явилось стільки письменників. Він стверджує, що це сталось після того, як змінилась назва міста з Станіславова на Івано-Франківськ. Адже раніше воно називалось на честь військового Станіслава Потоцького і, відповідно, виконувало військову роль. А коли отримало ім’я Івана Франка, то почала зростати кількість письменників. Якщо ж відійти від містики, то Єшкілєв переконаний – Івано-Франківськ створив ту атмосферу, яка народила літературу.

Упорядники відзначають, що в антології присутня й історія літератури радянської доби. Її свідомо залишили, оскільки переконані, що зберігати потрібно все минуле, кожну краплину, аби мати змогу вчитись на досвіді. У цьому вагому заслугу авторів вбачає голова франківської Спілки письменників Євген Баран. Він переконаний: в антології вдалось примирити різні епохи, що свідчить про ріст культурної атмосфери, яка і створює феномен самого Станіславова.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура