Сьогодні для івано-франківських журналістів провели презентацію фотоальбому «Івано-Франківська станиця Галицького братства колишніх вояків 1-ї української дивізії (1 У. Д. «Галичина») Української Національної Армії». Це видання унікальне, насамперед, тим, що раніше книги, присвячені дивізії «Галичина», не стосувалися якогось конкретного регіону. У альбомі представлений перелік усіх дивізійників Прикарпаття, їхні портретні фото, є світлини військового періоду, Другої світової війни, які раніше не публікувалися, світлини 90-х років та сучасні фотографії.

 На сьогодні у Івано-Франківську залишилося у живих лише чотири дивізійники. «Це, напевне, остання з робіт, які могли б застати ці ветерани. І тому таке видання буде для них приємною несподіванкою», – розповідає представник видавництва «Лілея НВ» Тарас Зень.За його словами, фотографії для презентованого альбому шукалися важкою рутинною працею, іноді за однією світлиною треба було їхати до далекого села, переконувати родичів дивізійників віддати сімейні фото для альбому, тощо.

Альбом присвячений діяльності стрілецької дивізії «Галичина», причинам її виникнення, як це відбувалось у Івано-Франківську, як виникла Івано-Франківська станиця галицького братства колишніх вояків 1-ї Української дивізії Української Національної Армії, ідеям та праці теперішніх ветеранів, чиї світлини дають повну уяву мети їхньої боротьби.

Упорядниками альбому, який вийшов накладом 1000 примірників, є Володимир Малкош і Михайло Мулик. Причину своєї непростої роботи над виданням Михайло Мулик пояснює просто: «Нехай люди знають, для чого ми йшли воювати. Ми йшли не за гроші, кидали дім і роботу. Але колись ще мій тато сказав: «Хлопці, вам Україну до хати ніхто не приведе, Україну треба здобувати кров’ю».

Ми воювали не за таку Україну, якою вона є зараз. Ми хотіли, щоб народ відчував себе вільним. Йшли на війну не для себе, а для майбутнього покоління».

5 серпня о 15.00 у приміщенні Народного дому №1, що на вул. Шевченка, відбудеться офіційна презентація цього справді унікального фотоальбому. Його упорядники запрошують відвідати презентацію усіх тих,  чиї родичі та знайомі боролися колись у лавах вояків дивізії «Галичина» за Україну, а також усіх, кому небайдужі сторінки української історії. 

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура