Поміж усіма святими, яких Церква вшановує, в особливій повазі та любові є Мати Божа. Вона єдина, яка ніколи і ні в чому не образила Господа. Вона єдина, яку Всевишній зберіг від первородного гріха, щоб на Ній не було жодної гріховної плями. По – друге, загальне вшанування Пречистої Діви в тому, що Вона стала матір’ю Ісуса Христа та Матір’ю усього людства. Пресвята Діва Марія – особлива постать в свідомості кожного християнина. Мати Божа – заповітний острівець у духовном житті людини. Знаючи про Її безмежну любов до нас, молимося до Богоматері у час недолі, в час горя й біди. Вона ніколи не гнівається на нас за те, що докучаємо своїми постійними просьбами, а тільки постійно прислухається до наших молитовних благань, ні в чому нам не відмовить. Але, прохаючи у Пресвятої Діви Марії ласки, помочі та заступництва, вірні християни виявляють Їй в подяку свою любов, шану, вірність, прославляють Її. Дякують Всевишньому та Богоматері за  кожний шматочок хліба, за дах над головою, за можливість жити, за здатність ходити, бачити, слухати й мислити, за щастя і радість, за рідних, за природу, за красу, за все, що нас оточує…

У 2009 році заробітчанка з Італії Мирослава Горбова – жителька Долини – виявила ініціативу встановити в місті фігуру Діви Марії в подяку Матері Божій за всі ласки і щедроти, якими вона наділює людей, зокрема і заробітчан – українців далеко від рідної домівки. Пані Мирослава згуртувала навколо своєї ідеї однодумців і вони разом звернулися у міську раду із пропозицією підтримати їхню ініціативу. Міський голова Долини Володимир Гаразд (він же – голова містобудівної ради) схвально зустрів бажання Мирослави Горбової і її подруг. Булооголошено конкурс на кращий проект. За рішенням містобудівної ради, серед поданих робіт перевагу віддано проекту, автором якого є скульптор Василь Заляско – уродженець села Сукіль Долинського району, архітектор проекту  Руслан Романишин – уродженець села Оболоня (гора Знесіння) Долинського району.

Тут доречно сказати, що Василь Заляско – учасник реставрації старих пам’яток Львова, дипломований член Гільдезгейнівського інституту реставрації 2008 року (Німеччина), лауреат премії клубу «Ротарі» (в підтримку молодого мистецтва) за композицію погруддя Т.Г. Шевченка; працює у Львові в Академії мистецтва; Руслан Романишин – член спілки дизайнерів України, член спілки художників Росії і міжнародної федерації художників, автор проекту каплички на горі Знесіння, учасник благоустрою території Гошівського монастиря, автор численних інтер’єрних і екстер’єрних проектів як в Україні, так і за кордоном.

Їхній проект представляє композицію «Цариця Карпатського краю». Ця робота була виділена посеред інших своєю наповненістю, змістом і цілісністю рішення. Місцем для спорудження  фігури Матері Божої обрано клумбу в скверику на вулиці Грушевського. Згідно з проектом, фігура Пречистої буде знаходитися під прозорим куполом з елементами вітражного скла; композицію вінчатиме корона. Купол мають підтримувати ажурні конструкції з елементами рослинного характеру.

На місці, де височітиме фігура Богоматері, нині проводяться роботи по встановленню фундамента і впорядкуванню прилеглої території. Ці роботи виконують працівники філії «Долинашляхбуд» за кошти міського бюджету. Як розповів  виконроб Анатолій Креховецький, надалі планується встановити поребрик і укладати бруківку. Потім почнуться вже безпосередньо архітектурні та скульптурні роботи. До виготовлення самої скульптури залучаються кошти благодійників і меценатів.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура