<![if gte mso 9]> Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; line-height:150%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} <![endif]>

На цю неділю припадає одне з великих релігійних свят – Преображення Господнє. У народі воно також відоме як Спас, Яблучний Спас, Другий Спас. Згідно з християнськими віруваннями, у цей день Ісус Христос з трьома апостолами вийшов на гору Фавор і дивним чином преобразився.

Його обличчя сяяло як сонце, одежа стала білою, а з хмари у небі почувся голос: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!». Крім того, перед Христом з’явились пророки Ілля і Мойсей, з якими він розмовляв.

Щодо традиційної складової свята, то українці здавна мають звичай освячувати в храмах у цей день фрукти та овочі. Це своєрідна данина природі і звеличення її розквіту та родючості.

Раніше вважалось, що їсти фрукти та овочі до свята Преображення не варто – необхідно куштувати лише освячені плоди. Зараз такого припису практично не дотримуються.

Часто можна спостерігати, як освячуються різноманітні екзотичні фрукти. Однак доцільніше нести на Спаса до церкви ті овочі та фрукти, які вирощуються у домашніх господарствах. В основному це яблука, груші, виноград, сливи, огірки, помідори тощо. Зазвичай освячують також мак.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура