25-26 серпня у трьох обласних центрах Західної України – Івано-Франківську, Тернополі та Львові – триватиме IV регіональний фестиваль українського кіно «Карпатські роси». У Івано-Франківську побачити фільми усі зацікавлені зможуть у Центральному народному домі №1.

«Цим фестивалем ми хочемо сказати нашим депутатам, Президенту, уряду, що як би вони не намагалися знищити нас, ми все таки живі і залишимося українцями. Ми й надалі намагатимемося робити українські стрічки та дублювати їх українською мовою. Нехай і без спонсорської допомоги, але українське кіно буде зніматися», – сказав на сьогоднішній прес-конференції ініціатор проведення фестивалю голова ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар.

На фестивалі представлять ряд фільмів. Це і «Приблуда» Валерія Ямбурського, «Поза грою» Дмитра Колосова та Анни Валєнси, «Поганий, злий зліший» Володимира Дощука, «Броди», «Симчич», «Жертва Пшеничників», «Межиріччя», «Тернопілля» коломийського режисера Василя Нагірного, «Бандерівці» Алеш Коудели, тощо.

 

Тарас Боднар розповідає, що навряд чи стрічки, які демонструватимуть на фестивалі, можна назвати комерційними. Деякі з них мають тривалість лише 25-30 хвилин. Проте і українські телеканали відмовляються транслювати українське кіно, хоч його організатори фестивалю пропонують для показу безкоштовно.

 Тому побачити українське авторське кіно можна буде саме на фестивалі. Організатори кажуть: фільми розраховані для широкого загалу глядачів. Показуватимуть їх по 2 години щодня.

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура