Сьогодні, 26 серпня, відбулась "Городенківська гостина". "Цей фестиваль народної творчості ми проводимо з 2000 року, - розповідає депутат Івано-Франківської облради Василь Матійчик, - і маю надію, що він буде завжди. адже громади сіл Городенківщини мають, чим пишатися: хто соціально-економічним розвитком, хто народною творчістю, хто своїм внеском у популяризацію спорту, здорового способу життя, а хто і міжнародними зв'язками."

Справді, на сцені танцювати, співали, жартували творчі колективи; народні умільці з різних сіл проводили майстер-класи, майже всі села району приїхали з "хатками": хтось пригощає, хтось частує, хтось співає, а в деяких хатках - цілі виставки вишитих і тканних сорочок, спідничок, рушників, виробів з дерева, луби, шкіри. 

По закінченні концерту народної творчості Василь Матійчик і голова правління благодійної організації "Мій край" Андрій Матійчик вручили спільними грамоти та дипломи.

Так, за чудово проведені майстер-класи  було відзначено народних умільців Анатолія Топольницького, Марію Гончар та Галину Теремко; низько уклонилась уся громада, що прийшла на свято, майстрам Галині Прокопчук та Миколі Ленчовському, які, маюи фізичні вади, не зламались у житті, а знайшли себе у народному промислі і навчають цьому підростаюче покоління. 

Василь та Андрій Матійчики також візначили сільські громади:

в номінації "за соціально-економічний розвиток території" - с. Семаківці,

в номінації "за активну участь в міжнародних, українських, обласних  проектах та програмах розвитку місцевого самоврядування" - с. Торговиця,

в номінації "за високий дух патріотизму, активну життєву позицію, відродження української духовності, звичаїв та традиції, розвиток музейної справи" - с. Тишківці,

територіальна громада сіл Острівець та Рогиня отримала спеціальну відзнаку "за найкраще представлення звичаїв та традицій свого села" під час проведення фестивалю "Городенківська гостина - 2012"/

Організатори подякували усім присутнім за добрий дух, що царював в цей день на площі міста Городенка та висловили сподівання, що цей заряд бадьорості громади повезуть у свої домівки.

"Дипломи від нас отримали діточки в національних строях - Олег й Іринка Дем'янець та Софійка і Максим Лумеї, - розповідає Андрій Матійчик, - для нас знаково, що на такі свята не тільки дорослі приходять у вишитих сорочках, подекуди і стилізованих, осучаснених, та це гарно, але ще й маленьких діток тепер одягають в національні костюмчики. Вони всі такі зворушливі, тож обирати кращих було дуже важко. Окрема подяка батькам, котрі прищеплюють з таких літ любов до традицій. Трьох активістів Городенківщини ми відзначили в номінації "Краща Покутська Ноша" - Світлану Діхамінджію, Олену Семенюк та Василя Бачинського."

Туризм Гуцульщини - Туризм Прикарпаття - Карпати


Туризм Гуцульщини - Туризм і Культура