Рослини, що ростуть в Карпатах, мають особливе значення. Одна з таких рослин ЕДЕЛЬВЕЙС (“шовкова косиця”), надзвичайно красива і тендітна квітка. У народів гір квітка едельвейс є символом щастя і любові.

Косівщина - ЕдельвейсРосте вона на недоступних скелях над ущелинами Карпатського високогір’я. Існує багато легенд про цю квітку, одна з них розповідає про те, що цю квітку висівали карпатські чарівниці та обіцяли молодим парубкам, які подарують едельвейс коханій, назавжди знайти місце у її серці. Не відчуваючи небезпеки парубки вирушали на пошуки шовкової квітки. Але не багатьом вдалося її зірвати – більшість зривалися із скель та гинули на втіху чарівницям. Нещасливим нареченим не залишалось нічого іншого, як оплакувати своїх коханих. Їхні сльози щорічно з’являються на квітках едельвейсу маленькими крапельками нектару.

Дивовижна життєздатність цієї рослини викликає повагу і захоплення. Ця рослина здатна витримувати добові перепади температури від нічних заморозків, до денної спеки, їй байдуже розріджене повітря і жорстке ультрафіолетове випромінювання.

Люди поважають цю рослину за стійкість і вважають зустріч з нею до  успіху.


Блог Туризм - Туризм