Китайська кулінарія відрізняється кисло-солодким смаком і практично всі рецепти салатів пов'язані з гострими приправами і прянощами. Для китайців щоденний прийом їжі не просто обов'язкова дія для підтримання здоров'я і насичення організму, а справжній ритуал, який не порушується. Наприклад, в країні діє негласне правило, що обід повинен бути рівно опівдні.

Жителі Піднебесної досі вітають один одного фразою, яка перекладається на українську мову як питання: «чи поїли ви?». Це зовсім не означає, що вони відразу почнуть пропонувати частування, просто це така традиція. Або ось приклад - коли говорять про людину, яку звільнили з роботи, це звучить українською мовою як: «він розбив чашку з рисом». Тобто тим самим говориться, що людина залишилася без заробітку, і він не зможе дозволити собі купити навіть рис. Як видно, в китайській культурі все так чи інакше пов'язано з їжею і кулінарією.

Китайська кухня славиться своїми гострими стравами, хоча насправді гострою є тільки кулінарія північних регіонів, навіть рецепти салатів які відомі всім, вимагають обов'язкового використання оцту і перцю. Кулінарія півдня країни має більш солодкий смак.

Китайські кухарі при приготуванні їжі дотримуються ряду правил. Наприклад, швидка теплова обробка - продукти смажаться на розпеченій сковороді спеціальної форми «вок» не довше 3-4 хвилин. Тим самим кулінари лише злегка обсмажують і зберігають корисні властивості продуктів, а далі кожен компонент майбутньої страви готується окремо і тільки в кінці, перед подачею на стіл, їх змішують. Також готуються й інші страви, наприклад рецепти салатів, передбачають обжарку деяких компонентів. Китайська кулінарія не вважає що салати це тільки нарізка із сирих овочів, хоча і вегетаріанці зможуть знайти в піднебесній кухні страви на свій смак.

Великою популярністю в Китаї користується свинина. Вони використовують її практично скрізь - рецепти салатів, гарячих страв або закусок припускають використання цього м'яса. До речі, кажучи, про салати - китайці можуть приготувати з усього, навіть не дивлячись на рецепти салатів. І при цьому всі рецепти салатів вимагають, щоб інгредієнти були тонко нашатковані, інший вид нарізки в китайській кухні неприйнятний. Також китайська кулінарія дозволяє і навіть заохочує змішування, здавалося би, не поєднуваних продуктів - капусту і папайю, овочів і фруктів, кислого і солодкого, але все строго, так як того вимагають рецепти салатів або інших страв. Вміти грамотно поєднувати продукти може далеко не кожен і це справжнє мистецтво, навіть якщо робити все так, як кажуть рецепти - людині не знайомій з кулінарією навряд чи вдасться добитися потрібного смаку.


Блог Туризм - Туризм